Jdi na obsah Jdi na menu
 


První jarní slova …

23. 3. 2011

Marie Břicháčková

První jarní den a začíná veřejné zasedání zastupitelstva města Lomnice nad Lužnicí. Očekávám jarní úsměvy a milá slova. Paní starostka vážně tvrdí, že všichni zastupitelé dostali materiály včas a nikdo se nesměje. Někteří zastupitelé dostali více, jiní méně. Každému podle jeho potřeb nebo zásluh, to už jsem někde slyšela. A kdo nedostal, nehlasuje, to má logiku. Nemá o čem. Ale i jaro.jpgkdyby hlasoval, tak to nemá cenu, protože kdyby měl náhodou jiný názor, tak ho většina přehlasuje. A kdyby měl někdo z většiny jiný názor než většina, tak stejně musí zastat názor většiny. Třeba proto, aby měl klid. Třeba proto, že nemá odvahu. Třeba proto, že už je jaro.
Namítají se námitky. Zastupitelstvo neplatné není. To je důležité, namítejte dál, stejně vše zamítneme.
Je to zastupitelstvo nebo divadelní představení? Mám ráda divadlo, nesnáším šmíru. Možná kabaret, ale na to je tu příliš negativních emocí. Na přímou otázku neexistuje přímá odpověď. Schází mi pohled z očí do očí, zájem o člověka. Jde vám o lidi nebo o peníze? Samozřejmě hlavně o lidi, ale musíme myslet i na finanční stránku města. O tu se nám postará strategický manager. Možná, že méně mobilní důchodci nafasují hůlky a vyrazí již o desáté, aby stihli oběd. Jde nám hlavně o lidi a pohyb je zdravý. Je to strategické.
Jdu domů po půlnoci. Jaro je tady. Už je druhý jarní den. Po ulicích tančí slova, která neměla být vyslovena a hloupě se smějí.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář