Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud se 29. června sejde zastupitelstvo, bude neplatné

30. 6. 2010

Pokud se 29. června uskuteční zasedání zastupitelstva, pak cokoliv schválí, bude neplatné!

 

Lomnice nad Lužnicí 28. června 2010

 

Do zvláštní situace se dostal starosta Lomnice Karel Zvánovec. Dle dostupných informací se totiž pravděpodobně chystá, společně s částí zastupitelstva, poručit zákon 128/2000 Sb. v platném znění.

 V čem je problém? Minulé zastupitelstvo, svolané řádně na 24. června, se vinou 8 zastupitelů z Lomnického klubu nezávislých starosty Zvánovce, nesešlo v dostatečném počtu. Níže se o tom dočtete více. Následně - hned druhý den - svolal starosta náhradní zasedání zastupitelstva a to už na 29. června.

 Zákon to říká jasně

 Jenže paragraf 93, odst. 1 zákona o obcích říká: " Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva;... ". Na úřední desce je pozvánka na zastupitelstvo označena textem: Vyvěšeno: 25. 6. 2010.

 Cokoliv, co by tedy případné zastupitelstvo zítra schválilo, bude neplatné. Většina opozičních zastupitelů se buď nemůže nebo nechce zasedání účastnit. Já půjdu. Zkusím alespoň upozornit ty zastupitele, kteří se sejdou, na nezákonnost jejich počínání. Když to nepomůže, nezbude než se obrátit na orgány, které mají řešení nezákonných událostí ve své pravomoci...

 Lumír Šarman