Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátké zamyšlení nad volební a povolební situací v naší Lomnici

16. 11. 2010

Radek Bicek


Vážení spoluobčané. Již delší čas sleduji politikaření v našem malém a hezkém městečku a o to více mě mrzí, že určitá seskupení nám trochu kazí hezké vztahy a poklidnou atmosféru.
     Dá se říci, že v lomnické politice bylo a bohužel stále je zvykem, že o důležitých problémech se mluví po hospodách a za rohem. Každý je zná, ale málokdo je veřejně vysloví. Myslím si, že tato obava nepramení ze strachu, ale z lenosti či lhostejnosti. Mám pocit, že to nebude lepší ani po těchto volbách. Pročpak to asi tak je? Pokusíme se to změnit? Po celá léta jsem chodil na veřejná zasedání zastupitelstva. Nikdy jsem nepočítal účast nás občanů, ale většinou by mi k tomu stačily prsty mých rukou. Vždy po zastupitelstvu jsem slyšel od lidí, kteří se neúčastnili, neuvěřitelné příběhy, které se tam prý odehrávaly. A přesně to vyhovovalo jedincům, kteří vždy mysleli jen ve svůj prospěch. Někteří toho dokázali, bohužel ke škodě nás všech, využít.
      Myslím si, že by si občané měli jednou za tři měsíce udělat čas a přijít se podívat na veřejné zasedání zastupitelstva, aby pak nemuseli po ostatních shánět různé nepravdivé informace a pomluvy, jak se doposud dělo. Bude to mít, myslím si, pozitivní dopad.
     Věřil jsem, že nové zastupitelstvo bude chtít, dle předvolebních prohlášení, změnit situaci v městě k lepšímu. Jak se pokusí zastupitelé potlačit osobní problémy, budou spolu v dobrém diskutovat a obsadí kontrolní a finanční výbory i s opozicí, neboť to je začátek změny k lepší komunikaci a rozvoji města. Bohužel na posledním zasedání zastupitelstva tomu tak nebylo a mám veliké obavy, že pravděpodobně ani nebude. Jen prosím všechny zastupitele – pokuste se o to!! Hlasujte pro dobrou věc bez ohledu na to, kdo a z jaké strany jste!!
     Byl jsem svědkem soubojů, které mě jako občana a rodáka velice mrzely. Na vlastní oči jsem viděl naše zvolené zástupce, jak si vyřizují osobní problémy se zlostí, křikem a napadáním. Takhle to přece být nemá a pevně doufám, že do budoucna nebude. Vždyť v našem městě je jedno, kdo je v jaké straně. Jde hlavně o to, aby naše město vzkvétalo a nám se tu žilo dobře. Jsem zvědavý na druhé a třetí veřejné zasedání, na počet lidí, kteří přijdou.
    Prosím Vás udělejte si čas, přijďte!! Udělejte si sami obrázek o zvolených lidech v zastupitelstvu. Možná se budete po nějaké době divit, koho že jste to volili.

Neshánějte věci z vyprávění, ale přijďte si je poslechnout sami!!
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář