Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je tohle nutné?

14. 3. 2011

Nezúčastním se příštího zasedání zastupitelstva. Vzhledem ke způsobu své práce, která zahrnuje dlouhodobě dohodnuté služební cesty, jsem byl rád, že se v minulém zastupitelstvu jeho členové dozvídali o svolání nového zasedání s dostatečným předstihem několika týdnů. Mohl jsem si tak upravit své plány a mít skoro stoprocentní docházku. Příští zastupitelstvo se však koná 21. března, kdy budu pracovně mimo Lomnici. Pozvánku obdrželi zastupitelé až dnes, ačkoliv na stránkách místní ČSSD a v Lomnických listech se objevila už včera…
Možná si vzpomenete na dramatická zasedání zastupitelstva minulé léto, kdy současné osazenstvo radnice vehementně hájilo zákonné lhůty pro svolávání zastupitelstva, vyvěšení pozvánky a programu na úřední desce apod. Dnešní členové rady tehdy hrozili žalobou, kontrolou z kraje a já nevím čím dalším. Označovali jednání někdejší radnice za účelové a arogantní a většina rozumných lidí jim dávala za pravdu.
Na prosincovém zasedání současného zastupitelstva byl jeho členy schválen nový jednací řád, který mimo jiné upravuje, že pozvánku na zasedání mají členové zastupitelstva obdržet NEJMÉNĚ 7 dní před jeho konáním. Kompletní podklady pro své rozhodování mají zastupitelé dostat NEJMÉNĚ 7 dní před jeho konáním, aby mohli kvalifikovaně rozhodovat. Zastupitelstvo se podle jednacího řádu, který v tomto kopíruje zákon o obcích, schází NEJMÉNĚ jedenkrát za 3 měsíce. Poslední jednání zastupitelstva bylo 21. prosince, takže příští pondělí je nejzazší termín, aby nedošlo k porušení zákona.
Za krok arogantní a přehlížející všechny, kteří nedostávají plynule všechny informace z městského úřadu – tedy zastupitele zvolené za LKNK a ODS, považuji způsob, jakým rada uchopila svolání nejbližšího zasedání. Protestuji proti tomu, aby se dočasní držitelé výkonné moci ve městě chovali tímto způsobem. Dělají přesně to samé, co vyčítali svým předchůdcům. Blokují tok informací směrem ke svým názorovým oponentům, čímž sami zvyšují napětí v zastupitelstvu. Možná si po zastupitelstvu přečteme stížnosti na to, jak bylo dlouhé, jak nekonstruktivní byla opozice atd. Půjde o argumenty hloupé, protože lživé. Zdá se, že nenávisti nebo alespoň neochoty ke spolupráci se všemi je v chování současné radnice pořád ještě dost a nic na tom nezmění umělé fráze v Lomnických listech. Chce to konkrétní kroky.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

arogance paní starostky?

(Karel Vávře ml., 14. 3. 2011 18:41)

Lumíre, víš, že se do politiky nemotám. Proto chci napsat jenom názor na osobu paní starostky. Od voleb jsem s ní několikrát pracovně jednal. Naposledy naše firma dodávala "městu", když byl starostou Tvuj táta. Pak následovala dlouhá doba, kdy jsme měli STOP. Podrobnosti nemá cenu psát, dneska už se tomu směju. Teď opět dostáváme výzvy do výběrovek na zakázky města. A znám málo tak klidných, vstřícných a milých lidí, jako je naše paní starostka.
To, co píšeš, je pravda - jako soused znám Tvý pracovní vytížení a vím, že jako lektor plánuješ čas na měsíce dopředu. Oznámit akci 7dní dopředu je fakt málo. Ale, proboha, tak se jako lidi domluvte... Co se pracovně stýkám s radnicema, tak mají zastupitelstva třeba každé první úterý v kvartále. No a máte termíny na celé volební období dopředu. A pokud se osvědčí, tak třeba na 100let dopředu :)

Možná si to představuju jak hurvajs válku. Ale tohle hádání se, mi selskej rozum moc nebere...

Re: arogance paní starostky?

(Kateřina Orlová, 17. 3. 2011 12:53)

Lumír Šarman v článku nepíše nic o aroganci paní starostky. Mít pevné termíny zastupitelstva nebo se na nich "domluvit" ve velkém předstihu, to by bylo ideální, není to však v moci opozičních zastupitelů (nebo se pletu?).
Za minulé volební období se nestalo, že bychom dostali podklady k zasedání týden předem, vždy to bylo minimálně 14 dní. Ke konci volebního období jsme je dostávali dokonce postupně a mnohem dřív. Je to tak, jak píše Lumír Šarman - přístup "opozičních" zastupitelů k informacím je mizivý a týden na prostudování podkladů je naprosto nicotný.