Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je to legrace aneb jak se vyrábí drby II

9. 8. 2010


Lumír Šarman

Asi každému se někdy stalo, že se o svém jednání dozvěděl oklikou přes několikero úst a výsledkem byl úplně jiný příběh. Říká se tomu informační šum a vzniká vlastně při každém přenosu zprávy.
Od Romana Bílka jsem dostal docela hezkou přezdívku. Dokonce mi částečně věnoval článek, nazvaný  „Šerminátor zasahuje 1“. Pokud jste ho nečetli a chcete, můžete tady.


Podobně, jako to bylo s posunutou interpretací diskuse Ing. Novákové a starosty na posledním zastupitelstvu, je teď předmětem volné interpretace nejplodnějšího autora ČSSD zmínka o snaze řešit situaci kolem diskotéky Delta (článek „Jan Němec má snahu situaci...). Smutná zpráva je, že většina závěrů v článku R. Bílka je chybných, protože stojí na nereálném základě:

1. Situaci kolem Delty sleduji také dlouhodobě. Vzpomínám, jak se kolem problémů spojených tak či onak s diskotékou vedly u nás doma debaty, ještě když byl můj otec starostou.
2. Už když jsem s J. Němcem dělal rozhovor před otevřením diskotéky, ptal jsem se, jak má promyšlený svůj projekt.
3. Dokumentuji problémy vandalismu a píšu o nich i v Alternativě a to dlouhodobě (počínaje shořelým altánem na Farské před lety).
4. Diskutuji s každým občanem, který se na mě obrátí s otázkou nebo problémem - to se týká i nepořádků kolem Delty.
5. Jednání u starosty jsem vyvolal sám vlastní aktivitou. Nechtěl jsem se jen dívat na situaci, která se mi nelíbí, což dělám vždy, když je v mé moci něco ovlivnit.

Jinými slovy, žádné překvapení se nekoná, nejsem tajným radou (docela tajemný titul, hmm), problém jsem za pomoci Jiřího Kose nevyrobil (opravdu po nocích značky nevyvracím), ale chci ho jako zastupitel pomoci řešit. A řeči kolem zacvičování na starostování? Ale no tak.

Bublina splaskla, realita je nakonec docela prozaická, není-liž pravda, paní Tvarůžková, totiž Romane Bílku?
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář