Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další postřehy ze zasedání

23. 3. 2011

Dana Bicková, 23. 3. 2011

Zasedání zastupitelstva, které se konalo v pondělí ve večerních hodinách, opět „nezklamalo“. Po zkušenosti z minulého jednání, kde jsem vydržela až do úplného konce, jsem se vybavila pitím a čekala, jak se to tentokrát bude vyvíjet. Skoro jsem se nespletla v odhadu, že se domů nedostanu dříve než ve 23.00 hodin. Vše se protáhlo ještě o hodinu déle.

   První, co mě zarazilo, byl slib nové členky zastupitelstva ing. Kubešové, při němž se několik členů strany ČSSD najednou zvedlo a odešlo kamsi… Byla to náhoda nebo to byl záměr? Ať to každý posoudí sám. Další, co mě zarazilo, byla stížnost na pozdní předání dokladů a z toho důvodu zpochybnění celého zasedání. Jak je možné, že zastupitelé nemají předané materiály k jednání včas? Není divu, že zastupitelstvo potom nefunguje tak, jak by si občané našeho města přáli.

   Jak se v průběhu jednání ukázalo, nejen že dokumenty nebyly předány včas, ale existovalo i několik verzí k jednotlivým projednávaným bodům a co je nejhorší, některé potřebné dokumenty nebyly předány opozici vůbec. Pak se divák nemůže divit, že zastupitelé opozice kladou otázky na podrobnosti projednávaných bodů. Mě, jako diváka jednání, tyto otázky zajímají, protože se až díky nim mám možnost dozvědět, o čem že je to vlastně hlasováno. O to více se divím ohlasům nelibosti z davu diváků nad četností otázek. Proč ti lidé tedy na zastupitelstva chodí, když nechtějí slyšet, o čem se jedná? Chtějí vidět snad jen ty slovní přestřelky, na které vždy dojde?

   Zajímavé také je, že bylo položeno několik přímých otázek, které si vyžadovaly přímou odpověď, hlavně paní starostky. Bohužel i při neodbytném opakování se tazatel přímé odpovědi nedočkal. Celkový dojem z pondělního večera je takovýto: zklamání a smutek z toho, že nové vedení města se nedokáže slušně domluvit. Bohužel. Už nevěřím tomu, že by to mohlo být jinak. Spíše naopak, mám pocit, že naschvály, a tajnůstkaření ze strany rady města se bude stupňovat.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlas

(R. Šarmanová, 23. 3. 2011 9:45)

Plně s Tebou souhlasím! A ne proto, že jsme sousedky a kamarádíme spolu, ale proto, že mi mluvíš z duše a lépe bych to nenapsala. Byla jsem na zastupitelstvu jen 2 hodiny a stačilo, abych si odnesla úplně stejný závěr jako Ty. Smutné.