Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunální volby se blíží –

7. 10. 2018

 kdo v Lomnici kandiduje a kde získat víc informaci

Lumír Šarman, 21. září 2018

Léto skočilo, podzim přichází a s ním komunální a senátní volby. Po čtyřech letech je tu příležitost hodnotit výsledky současné radnice a přemýšlet, jestli si na další období zaslouží pokračování nebo je potřeba udělat změnu.
V Lomnici nad Lužnicí jde do voleb, které proběhnou 5. a 6. října čili už za 14 dní, celkem 60 kandidátů rozdělených do čtyřech uskupení. Je to o jedno uskupení a pět kandidátů méně než před čtyřmi lety. Vezměme to ale hezky popořádku…

Lomnický klub nezávislých kandidátů obhajuje bez Karla Zvánovcelknk.jpg

Uskupení, které poslední roky s přestávkou na jedno volební období ovládá řízení našeho města. Velkou změnou ale je, že na kandidátce chybí dvě dřívější opory – Karel Zvánovec a Jaroslava Pumprová.

Seznam kandidátů: 1. Petr Krejník, 2. Zdeněk Urbanec, 3. Eva Kubešová, 4. Michal Čáp, 5. Jan Bernard, 6. Petra Brychtová, 7. Vendula Šafářová, 8. Karel Volf, 9. Denisa Kroupová, 10. František Píša, 11. Helena Nohavová, 12. David Brom, 13. Josef Velich, 14. Michal Najdr a 15. Milan Klička

Bližší informace o tom, s čím jde LKNL do voleb, najdete na http://www.nezavislalomnice.cz/ nebo na jejich stránkách na Facebooku: www.facebook.com/nezavislalomnice/.

 

Společně pro Lomnici – zbrusu nové a relativně mladé uskupenílnl.jpg

Jak o sobě sami kandidáti píší v jednom ze svých materiálů, nejsou politickými elitami odtrženými od občanů a reálného života. Pro občany voliče jde zároveň o uskupení s nejnižším věkovým průměrem – 36, 1 roku. Jediným kandidátem, který má zkušenost ze zastupitelstva je Martin Chrt.

Seznam kandidátů: 1. Vladimír Augsten, 2. Martin Chrt, 3. Josef Novák, 4. Martin Němec, 5. Tomáš Bartoš, 6. Jakub Posel, 7. Eva Prokešová, 8. Jan Slipka (44 let), 9. Jiří Chmelík, 10. Zita Bumbová, 11. David Cibulka, 12. Veronika Marková, 13. Jan Slipka (19 let), 14. Martin Hanousek a  15. David Sojka.

Bližší informace o Společně pro Lomnici najdete na jejich stránkách na Facebooku: www.facebook.com/SpolecneProLomnici/.

 

Spolek pro zdravou Lomnici – těžká váha v soutěži o vítězstvíspolek.jpg

Asi nejvážnějším vyzyvatelem obhájců minulého vítězství je právě Spolek pro zdravou Lomnici. Na jeho kandidátce je místní obvodní lékař a zkušený politický harcovník Roman Bílek a lídrem pak bývalý radní, dlouholetý zastupitel a zároveň úspěšný podnikatel Petr Baštýř. Zároveň jde o věkově nejstarší kandidátku –jejím kandidátům je v průměru 52,3 let.

Seznam kandidátů: 1. Petr Baštýř, 2. Lenka Bäumlová, 3. Roman Bílek, 4. Jiří Doktor, 5. Václav Forst, 6. Milena Nosková, 7. Ludvík Kročák. 8. Karel Hejna, 9. Zdeněk Doktor, 10. Pavel Vacek, 11. Alena Zvánovcová, 12. Jaroslav Lamač, 13. Dana Zwettlerová, 14. Helena Gantnerová a 15. Stanislav Sklenář.

Další informace najdete na www stránkách Spolku: http://www.prozdravoulomnici-nl.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/spolekzazdravoulomnici/.

 

ČSSD – jediná stranická kandidátkacssd.jpg

V čele s razantním Miroslavem Řepou, který jako jediný obhajuje post zastupitele, kráčí pod oranžovou vlajkou pět straníků a deset nečlenů ČSSD. Toto uskupení je druhé nestarší – věkový průměr kandidátů dosahuje 51,5 věku, a také „nejméně vzdělané“, protože jen jeden kandidát má vysokoškolské vzdělání.

Seznam kandidátů: 1. Miroslav Řepa, 2. Alena Pobříslová, 3. Slavomil Vacek, 4. Miroslav Bína, 5. Jiří Čečka, 6. Luděk Cibulka, 7. Zuzana Mikotová, 8. Jiří Klečka, 9. Petr Dědič, 10. Pavel Pobříslo, 11. Michaela Čápová, 12. Jiří Titl, 13. Slavomil Hospodářský, 14. Jan Kail, 15. Jaroslav Čečka. 

Další informace najdete na www stránkách místní organizace ČSSD: https://www.cssdlomnice.cz/.

Kde hledat dál?

Velice zajímavou stránku k nadcházejícím volbám připravil český rozhlas. Najdete ji zde.

Pokud chcete hledat ve výsledcích minulých voleb, pak je k dispozici stránka ČSÚ: www.volby.cz.

 

Koho byste volili v tuto chvíli - anketa
 

 

Miniaplikace