Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anketa mezi lídry kandiátek

31. 10. 2018

Lumír Šarman, 10. října 2018


Požádal jsem jednotlivé lídry, aby odpověděli na následující 2 otázky:

1. Jak hodnotíte volební výsledek vašeho uskupení?
2. Jaké budou vaše další kroky před ustavujícím zastupitelstvem?

Zde jsou jejich odpovědi.


Petr Krejník, LKNK

  1. Chtěl bych tímto jménem LKNK poděkovat lidem v Lomnici nad Lužnicí za náš vítězný volební výsledek 42,25 %. Beru to jako velmi dobrý volební výsledek, který nám dává mandát k tomu sestavit kvalitně fungující orgány města.
  2. Ihned po vyhlášení výsledků jsme iniciovali vyvolání jednání mezi námi zvolenými zastupiteli našeho města. Občané si nás takto vybrali a je naší povinností se mezi sebou domluvit. Smyslem je postupně se setkat se zastupiteli všech stran a jednat ve smyslu principů zastupitelské demokracie. Pevně věříme, že k tomu najdeme partnery

 

Petr Baštýř, SZL

  1. Jelikož jsme sdružení, které existuje 1,5 roku, jsme s výsledkem voleb spokojeni. Získali jsme 5 zastupitelů, tímto chci poděkovat všem spolukandidátům a v neposlední řadě voličům za jejich hlasy.
  2. Ještě je brzy na nějaké závěry, od voleb uplynula velice krátká doba. Samozřejmě jsme připraveni jednat se všemi uskupeními a stranami.

 

Vladimír Augsten, SPL

  1. S výsledkem voleb jsme jako nováček komunální politiky nadmíru spokojeni, děkujeme tímto našim voličům za podporu.
  2. Již jsme byli osloveni k jednání dalšími politickými subjekty, takže předpokládáme, že budeme jednat o možné koaliční spolupráci.


Miroslav Řepa, ČSSD

  1. Než odpovím na Vaši otázku, dovolte mi poděkovat občanům za hlasy, které jsme dostali v komunálních volbách. Sice jsme neočekávali 4 mandáty jako v minulém volebním období, ale 1 mandát  je pro nás zklamáním. Přesto si vážím lidí, kteří měli odvahu kandidovat v našem městě. Není to úplně jednoduché, což někteří naši kandidáti poznali na vlastní kůži.
  2. Budu chodit do práce, pojedeme do Plzně na fotbal, věnovat se rodině a vlastně žít jako doteď. To jste asi slyšet nechtěl, že? Tak už vážně, vzhledem k našemu vol. výsledku nejsme v pozici těch, kteří by měli někoho oslovovat. Momentálně jsme byli osloveni dvěma subjekty k povolebnímu vyjednávání. Naši prioritou JE, BYLO a BUDE naše město a jeho občané, a proto bychom rádi splnili  alespoň některé body z našeho vol. programu. Proto nesnesou odkladu některé již započaté a námi konzultované investiční akce, které je nutné dovést, až k realizaci.