Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skandální ukončení posledního zastupitelstva

23. 12. 2013

Lumír Šarman, 19. prosince 2013

Když jsem konečně mohl (díky vhodnému termínu) přijít na zastupitelstvo města, čekal jsem, 20131218_185717.jpgjak se po více než roce kdy už nejsem zastupitelem, změnila atmosféra a způsob práce nejvyššího orgánu města. První dojmy byly rozpačité. Ty druhé smutné a rozporuplné. Nezačalo se včas. Paní starostka dorazila chvíli pro 18. hodině a dalších deset minut sama rozdávala zastupitelům aktuální podklady pro jednání, protože její asistentka onemocněla. Dva zastupitelé nebyli na místě vůbec – přišli až v průběhu první hodiny jednání. Zastupitelé za Lomnický klub nezávislých (K. Zvánovec, J. Pumprová, E. Kubešová a P. Krejník) neseděli společně s ostatními, ale na místech určených pro občany, deset metrů od svých kolegů. Bizarní obraz.
   Jednání samotné bylo povětšinou docela neuspořádané. Docházelo k celkem ostrým výměnám názorů, skákání do řeči, část zastupitelů se bavila, zatímco starostka hovořila k nějakému bodu, někteří zastupitelé v průběhu jednání odcházeli a pak zase přicházeli. Nejčastější střety jsem viděl a slyšel mezi starostkou Ivou Novákovou a členem rady a zároveň ředitelem Služeb města Miroslavem Řepou. Vůbec jsem měl silný dojem, že v koaličním táboře je něco špatně. Jakoby chyběla dřívější souhra, připravenost na jednání a starostka jednala chvílemi jinak než zbytek jejího tábora a skoro vždy se lišil přístup pana Řepy.
   Když jsem skoro po čtyřech hodinách jednání odcházel, netušil jsem, o co jsem „přišel“. Po 23. hodině přijela totiž na místo policie (údajně přivolaná R. Soukupem), aby prověřila nahlášenou ztrátu jednoho zápisu z rady města, který na jednání přinesl Richard Soukup na požádání paní starostky, a o kterém se členové rady nahlas domnívali, že byl zfalšován. Souvisí to s kauzou zametacího vozu, o které jsme už na těchto stránkách psali. Včerejší zastupitelstvo tak skončilo dříve, než bylo v plánu. Některé body včetně těch nejzávažnějších se stihly projednat, jiné zůstaly na příště. Pokusím se ještě připravit podrobnější příspěvek o tom, jak jednání v prvních čtyřech hodinách probíhalo a co důležitého pro občany zastupitelé schválili.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář