Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručná zpráva o jednání zastupitelstva - 2. část

28. 3. 2012

aneb ztratilo se „nejenom“ 6 klíčů

Lumír Šarman, 28. března 2012

Jak nakonec skončilo projednávání nesplněného usnesení (viz první část tohoto článku)? Koaliční zastupitelé těsně (osmi hlasy) schválili úpravu původního textu usnesení tak, že požadavek na vyhlášení výběrového řízení zmizel.

Zpráva finančního výboru – střet zájmů M. Řepy a LEDAX

V jednom ze závěrů uvedené zprávy (čtěte zde) se píše o souhlasném stanovisku výboru s veřejnosprávní kontrolou Služeb města, kterým šéfuje Miroslav Řepa. Cituji: „(Výbor)Doporučuje radě města vyřešit střet zájmů, který se touto kontrolou prokázal.“ O co jde lze podrobně najít v závěrech kontroly. Zjednodušeně lze říci, že už poněkolikáté někdo upozornil na fakt, že M. Řepa dozoruje sám sebe, protože je jednak členem rady, jednak ředitelem příspěvkové organizace města. Položil jsem členům rady otázku, jak se k danému doporučení finančního výboru postaví. Starostka města Nováková to jako problém nevidí. Roman Bílek prohlásil, že je to možná problém morální, nikoliv však právní. V. Vácha ani P. Baštýř se nevyjádřili. Miroslav Řepa označil provedenou kontrolu za tendenční a v rozporu se zákonem (reakce M. Ř. pro zastupitele: 1. část, 2. část). Dodal, že má k dispozici tři právní rozpory, které střet zájmů vyvracení. 

   Dalším bodem z jednání výboru, kolem kterého se odehrála zajímavá a místy hodně emocionální diskuse byl nyní už minulý vztah města s firmou LEDAX, kolem kterého je na lomnických webech dostatek materiálu ke čtení. Já zde zmíním pouze to, že koalice zabránila vystoupení ředitele firmy, který na jednání zastupitelstva přijel. To se setkalo s velkou nevolí části přítomných občanů a ovlivnilo to atmosféru dalšího jednání. Několik občanů, mezi nimi i bývalý zastupitel M. Klička, na protest odešlo a několik opozičních zastupitelů o tom alespoň uvažovalo.

Pokračování příště

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář