Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mini recenze nových webových stránek Lomnice nad Lužnicí

30. 7. 2011

Lumír Šarman, 30. 7. 2011
 

 

www-mesta.jpg

   Firma Karla Vávřeho, Argon systems, připravila na první pohled stránky s moderní grafikou, které oproti předchozí verzi působí svěže a hlavně moderně. Předností úvodní stránky je její přehlednost. Okamžitě po příchodu na stránky jsou v jejich centru vidět aktuality a pod dalšími záložkami pak tiskové zprávy a úřední deska. Hlavní rozdělní stránek je podle „zákazníků“, kteří je navštíví. Pod hlavním obrázkovým bannerem s panoramatickým obrázkem Náměstí 5. května svítí čtyři sekce: OBČAN, RADNICE, PODNIKATEL, TURISTA. Hledání pravděpodobného umístění požadované informace by tedy nemělo zabrat příliš času.

   Minulé webové stránky města už trpěly po letech svého provozu strnulou grafikou a nedostatečným tempem s jakou byly aktualizovány. Kromě úřední desky, zápisů z rady a zastupitelstva a několika málo dalších rubrik (např. hlášení rozhlasu a fotogalerie) se zbytek stránek tvářil dost strnule.

   Nová webová prezentace města od firmy Argon vypadá slibně, je však znát, že bude ještě potřeba další práce, aby si návštěvník mohl říct: „To se mi opravdu líbí!“. Grafika je důležitá, u stránek instituce, jakou bezesporu město je, jde však především o poskytované informace. Když nové stránky probrouzdáte, asi přijdete na to, na co jsem narazil i já. Jazykové mutace nejsou zatím aktivní, zmizela webová kamera, z uváděných spolků a sdružení (když odhlédnu od toho, že nejde o vyčerpávající výčet) nabízí jenom některé konkrétní informace o sobě, městská knihovna informuje o knihách z prosince minulého roku, archiv Lomnických listů nabízí jenom čísla, které vydala nová radnice - to samé platí o fotogalerii, v sekci RADNICE není zobrazen ani znak města, ani státu atd.

   Domnívám se, že sebelepší tvůrce stránek nedokáže dokončit své dílo bez výborné součinnosti se zadavatelem, tedy, aniž by od něj dostal všechny potřebné informace. Dokáže se naše radnice s tímto úkolem vypořádat nebo nechá stránky fungovat jenom „na půl“?
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vítám každou konstruktivní kritiku

(Karel Vávře, 30. 7. 2011 15:01)

Milé Lomničačky a Lomničáci, jsem moc rád, že jsme vyhráli výběrové řízení a měli tu čest zrealizovat nový web města.

Pojali jsme ho moderním způsobem. Zajistit občanům přehlednost a kvalitní informace je naší hlavní prioritou. Máme připravený také systém pro mailingy. Neváhejte se registrovat a budete dostávat nejnovější informace o dění ve městě. Takový e-mailový městský rozhlas :) Nemusíte se už bát, že zrovna nebudete doma, když ten "hlasový" vysílá.

Novinkou je také online publikace Lomnických listů, včetně archivu. Už se vám nestane, že se k vám noviny nedostanou.

V současné době je web "nakrmen" daty a informacemi ze starých stránek. Trvalá a hlavně kvalitní aktualizace se chystá. Osobně na to chci také apelovat, protože je to nejdůležitější věc, která dělá web úspěšným.

Prosím každého z Vás, pokud bude mít jakoukoliv konstruktivní kritiku, nápad, či stížnost - kontaktujte buď radnici, připište to sem, nebo pište mně na karel.vavre@argon.cz Budu vděčný za každou reakci.

reakce na článek

(Karel Vávře, 30. 7. 2011 14:37)

Lumíre, děkuju za Tvůj názor a ve všech věcech, týkajících se webu, s Tebou souhlasím.