Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zastupitelstvo

Rubriky

2018

Příspěvků: 2

2018 - volby

Příspěvků: 7

2017

Příspěvků: 1

2014

Příspěvků: 3

2013

Příspěvků: 1

2012

Příspěvků: 3

2011

Příspěvků: 6

Příspěvky

Bílé a černé

19. 4. 2011

Na veřejné zasedání zastupitelstva jsem dorazila kolem půl sedmé, první co mě hned zarazilo, bylo velké množství lidí, které přišlo. Oproti minulému zastupitelstvu se návštěvnost zvedla, první jarní slova neodradila, ale nalákala. Občany dění ve městě zajímá. To je dobře, ale špatné je, že si nemáme kam sednout.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

Za týden se uskuteční další zasedání zastupitelstva

13. 4. 2011

V pondělí 11. dubna proběhne v pořadí druhé letošní jednání zastupitelstva. Na svém programu má co do počtu jenom několik bodů. Jeden z nich bychom dělostřeleckou hantýrkou mohli označit za těžký kalibr.

 

Jaké bylo poslední zastupitelstvo?

13. 4. 2011

Na otázku v nadpisu si asi každý z účastníků odpoví nejlépe sám. Mě hned po příchodu na místo jednání (Eurest) překvapilo uspořádání stolů pro zastupitele. Pouze rada a pánové Leština s Baštýřem seděli čelem k divákům. Zbytek zastupitelů byl rozsazen pod úhlem 45 stupňů, ale zády k prostoru pro občany. Na dotaz, proč tomu tak je, přišlo vysvětlení, že se bude promítat a takhle budeme lépe vidět na plátno. Jak se však ukázalo, viděli bychom stejně dobře i z původních míst a občané by hlavně viděli na nás. Doufejme, že příště, už minimálně z úcty k voličům, bude uspořádání rozumnější.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

Jak jsem to viděla já

23. 3. 2011

K pondělnímu jednání zastupitelstva města bych uvedla několik svých postřehů:
- jednání ZM bylo fiaskem a raději se nemělo konat (tak jak to požadoval LKNK);
- ZM bylo svoláno na poslední chvíli, opozice – LKNK neobdržela ve stanoveném termínu téměř žádné anebo špatné podklady a materiály nutné k projednávání jednotlivých bodů na ZM;

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

Malé doporučení zastupitelům

23. 3. 2011

Mám prosbu na naše nově zvolené zastupitele!  Jakou? Když už se zasedání natáčí na videozáznam, tak by se na něj hned každý z vás měl podívat doma v klidu a sledoval  dění jako divák. Stojí to za to. Věřte mi!  Jen Vás prosím, nezveřejňujte to na internetu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

Další postřehy ze zasedání

23. 3. 2011


     Zasedání zastupitelstva, které se konalo v pondělí ve večerních hodinách, opět „nezklamalo“. Po zkušenosti z minulého jednání, kde jsem vydržela až do úplného konce, jsem se vybavila pitím a čekala, jak se to tentokrát bude vyvíjet. Skoro jsem se nespletla v odhadu, že se domů nedostanu dříve než ve 23.00 hodin. Vše se protáhlo ještě o hodinu déle.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 1

První jarní slova …

23. 3. 2011

První jarní den a začíná veřejné zasedání zastupitelstva města Lomnice nad Lužnicí. Očekávám jarní úsměvy a milá slova. Paní starostka vážně tvrdí, že všichni zastupitelé dostali materiály včas a nikdo se nesměje. Někteří zastupitelé dostali více, jiní méně. Každému podle jeho potřeb nebo zásluh, to už jsem někde slyšela.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

První zasedání městského zastupitelstva

22. 3. 2011

V mých očích bych průběh této schůze označila eufemismem těžký. Těžký pro ty, kteří zasedání připravovali, protože se museli potýkat s četnými chybami formálními i obsahovými, těžký pro opozici, která se většinu omylů snažila uvádět na pravou míru, a svým způsobem těžký i pro přítomné občany, kteří si bolestně rozšiřovali obzory. Bereme-li však život z té lepší stránky, můžeme schůzi přirovnat k tragikomedii, která se povedla.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 0

Je tohle nutné?

14. 3. 2011

Nezúčastním se příštího zasedání zastupitelstva. Vzhledem ke způsobu své práce, která zahrnuje dlouhodobě dohodnuté služební cesty, jsem byl rád, že se v minulém zastupitelstvu jeho členové dozvídali o svolání nového zasedání s dostatečným předstihem několika týdnů. Mohl jsem si tak upravit své plány a mít skoro stoprocentní docházku. Příští zastupitelstvo se však koná 21. března, kdy budu pracovně mimo Lomnici. Pozvánku obdrželi zastupitelé až dnes, ačkoliv na stránkách místní ČSSD a v Lomnických listech se objevila už včera…

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zastupitelstvo | Komentářů: 2

Podruhé jednala nová rada

22. 12. 2010


Novopečení radní se sešli podruhé 8. prosince a v budově městského úřadu plála světla ještě po 21. hodině. Projednávaných bodů měl po zastupitelstvu nejvyšší orgán města na programu hojně. Mezi ty nejzásadnější patřil určitě návrh rozpočtu na rok 2011.