Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka na Simonu Monyovou

8. 8. 2011

Jiří Kos, 8. srpna 2011

   Když jsem se dozvěděl z médií šokující zprávu, že spisovatelka Simona Monyová byla ve středu 3.8. 2011 zavražděna, byl jsem velice překvapený a zároveň smutný, protože jsem tuto ženu velice obdivoval. Také píši různé povídky a články, proto mám k spisovatelům, novinářům a scénáristům velice blízko. Rád je oslovuji a snažím se získat do mé sbírky jejich podpisy.
   simona.jpgSimonu Monyovou je kontaktoval asi před třemi roky přes mail uvedený na jejích webových stránkách. Napsal jsem jí, že ji obdivuji a rád bych získal její autogram. Požádal jsem jí o nějaký kontakt, kam bych mohl poslat odpovědní obálku. Odpověděla mi a uvedla adresu svého bydliště v Brně Obřanech.  Já jsem jí tam poštou poslal dopis. Odepsala mi se zpožděním a s omluvou, že jeden z jejích tří synů byl nemocný, takže všechno ostatní šlo v té době stranou. Napsala i pár milých řádek. Například, že bydlení v Obřanech jí vyhovuje a že se jí tam líbí.
   „…bydlíme v klidné části Brna nedaleko řeky Svitavy. Ale do centra to máme 10 minut autem, takže tohle je na čtvrti Obřany výhoda. Je to skoro Brno, kde je příroda opravdu nejhezčí.“
   Než se v dopise rozloučila, ještě se omluvila, že je její podpis rozmazaný, protože si někdo půjčil její podpisový speciální fix a nevrátil ho.
   „Mám tři syny, nic před nimi neuhlídám.“
Simonu Monyovou jsem uzával jako skvělou spisovatelku a taky výjimečnou a půvabnou ženu. Uměla vymyslet zajímavé příběhy a napsat krásná slova, které čtenáře při čtení pokaždé pohladila. I když tvořila především romány pro ženy, některé knížky jsem si od ní přečetl.
   Česká kultura přišla o výjimečně nadanou spisovatelku.
   Čest její památce.
  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář