Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledek voleb - pozitivní zpráva?

20. 10. 2010

Lumír Šarman

Podle ankety, které probíhala ihned po volbách na těchto stránkách, považuje 54 % účastníků výsledek voleb v Lomnici za dobrý nebo dokonce nadmíru dobrý. Jenže těch, kteří se na nové rozdělení mandátů dívají jako na zklamání, je vysokých 46 %.


Otočení kormidla o 180 stupňů?

Základní hodnocení výsledku voleb, které vidím zejména jako občan, znamená změnu. Změnu pozitivní, nebude-li se lišit deklarované (volební materiály, rétorika) od skutečnosti.  Po dvanácti letech dominance Karla Zvánovce a lidí kolem něj sdružených v Lomnickém klubu nezávislých se, jak to nazvali včera v Jindřichohradeckých listech, kormidlo u nás otočilo o 180 %. To by znamenalo protisměr. Osobně si myslím, že až tak tomu nebude. V některých oblastech však dojde k razantní změně názorů zastupitelstva. Vždyť, měřeno počtem mandátů, získalo 11 hlasů proti 4 zejména šetření a snižování dluhů. Končí tak doba Farských luk a lehkoatletických oválů, které jsou minimálně využívány, ale město jejich provoz musí financovat.

První jednání mezi ČSSD, ODS a Novou šancí

V minulých dnech proběhla zatím pouze informativní schůzka mezi zástupci kandidátky ODS a ČSSD, potažmo Nové šance. Impuls k ní dala ČSSD. Předmětem jednání byla možná spolupráce na realizaci společných priorit a změně atmosféry v Lomnici. Další jednání se uskuteční do konce týdne a ve hře jsou všechny možnosti, tedy spolupráce (průnik programů těchto uskupení je opravdu veliký), ale také dohoda pouze na základních rysech fungování  města nebo rozdělení na opozici a vládnoucí většinu.

Až příliš mnoho mandátů...

Kandidáti ČSSD získali podle některých názorů až příliš mnoho mandátů na to, aby byli na převzetí největšího podílu zodpovědnosti za bezproblémové fungování Lomnice dostatečně připraveni. Jde především o zkušenosti z prací v radě a zastupitelstvu, kterou má ze všech zvolených pouze doktor Bílek. V této souvislosti rozumím i jeho vypjatému popisu situace způsobené současným starostou. Kdyby člověk vycházel pouze z toho, cituji, že: „Víte, ani jsme nemohli napsat ve svých materiálech celou pravdu. Nevěřili byste nám. Situace je totiž asi ještě horší, než tušíte a než jsme i my věděli do nedávných týdnů. Majetek města je z větší části zastaven bankám, nebo jinak blokován např. smlouvami, nebo kvůli dotačním podmínkám, takže s ním nelze manipulovat. Část majetku je také velmi nevýhodně pronajatá, nebo nemá nájemce vůbec. Náklady na údržbu jsou extremně vysoké, stejně jako zisky servisní organizace. Příjmy s krizí klesají, tak jako příjmy obyvatel...“, tak by dost dobře nemohl klidně spát.

Poražený Karel Zvánovec

Karel Zvánovec, teď asi prožívá jedno z nejsmutnějších období posledních let. Možná si přijde jako oběť štvané kampaně, nespravedlivě ukřižovaná a odsunutá z piedestalu, na které dosud pevně stála. Boží mlýny nebo chcete-li principy ale melou neúprosně a spravedlivě. To, co sám děláš dlouhou dobu jiným, mají ti jiní tendenci ti vracet. Pan Zvánovec, a sám jsem to velice silně zažíval několik let, se větší část doby, po kterou tu starostoval, choval ke svým oponentům hnusně a arogantně. Urážel ty, kteří ho reálně nemohli sesadit z jeho židle. Nechce se mi ani věřit, že by byl natolik omezený a nedohlédl pár let dopředu na osud, který ho čeká. Pýcha totiž předchází pád a to platí vždycky a všude... 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poznámka k volební anketě

(Klečková, 22. 10. 2010 19:21)

Chtěla jsem se zúčastnit volební ankety a klikla jsem, že volby dopadly dobře. Kupodivu se mi hlas nepřipočetl ale objevila se tabulka s nápisem, že hlasovat je možné pouze jednou-klikala jsem poprvé! Zajímalo by mne, zda kdybych klikla, že jsem zklamaná by mi hlas naskočil.

Re: Poznámka k volební anketě

(Nouza, 26. 10. 2010 9:09)

Pokud vím, tak princip těchto anket je dělaný, že z každé veřejné IP adresy se smí hlasovat pouze jednou(jakkoliv)...V Lomnici, ale pod jednou veřejnou IP adresou vystupuje celý "městský internet" (nebo jeho část). Stačí tedy když zahlasuje soused....