Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trestní oznámení

29. 9. 2010

... jsou vždy dokladem rozkladu autority moci

 

Lumír Šarman

V posledním roce, zdá se, roztrhl se v Lomnici pomyslný pytel z dopisy právníků, hrozbami dalším postupem podle zákona a v neposlední řadě trestními oznámeními. Spolehlivým zdrojem těchto, ne zrovna přátelských forem komunikace s druhou stranou, je městský úřad. Bohužel.


Jako by už stávající starosta a lidé kolem něj, kteří jsou pod jeho dominantním vlivem a podle všeho se sami v zásadnějších otázkách nemají povoleno samostatně rozhodovat, nedokázali řešit problémy s občany.


Začalo to kauzou přípojky, dostatečně známou na to, abych ji zde popisoval. Dotčení občané se právem ozvali, do věci zapojili své právníky a celá záležitost snad ve finále spěje k lepšímu než soudnímu konci.


Další spor, který se přehoupl do právní roviny je záležitost kolem městských kronik, které má stále u sebe bývalý kronikář Václav Rameš. Nechce je z nějakého důvodu (ten zná jenom on a rada) vydat a město sáhlo k právnímu postupu. Obě strany si tak berou občany Lomnice jako rukojmí.


Podle dostupných informací sahá zejména starosta Karel Zvánovec často minimálně k hrozbám trestním oznámením, když chce někoho přesvědčit, aby změnil názor, který jemu či přeneseně městu nevyhovuje.


Ať je už důvod jakýkoliv, něco je zjevně špatně. Město by se se svými občany mělo soudit naprosto minimálně. Předtím je potřeba vyčerpat všechny možné kroky k vyřešení sporů a nejasností. Pozice současné radnice je oslabena - až příliš mnoho občanů už na ni pohlíží přes prsty a proto s ní i takto komunikuje. Trestní oznámení ale ničemu nepomohou. Občany nelze vyměnit. Osazenstvo radnice však ano.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář