Jdi na obsah Jdi na menu
 


OFICIÁLNÍ STANOVISKO K VÝSLEDKŮM KOMUNÁLNÍCH VOLEB 2014

10. 11. 2014

 A POVOLEBNÍCH JEDNÁNÍ V LOMNICI NAD LUŽNICÍ
   
 ZA

 MO ČSSD LOMNICE NAD LUŽNICÍ, ODS, HASIČI LOMNICE, VOLBA PRO MĚSTO

Předně dovolte poděkovat našim voličům za důvěru a hlasy, které jste výše uvedeným uskupením ve volbách dali.
Chceme pravdivě a reálně informovat občany a naše voliče o výsledku voleb, resp. o výsledku povolebních jednání.
Výsledky voleb jsou známy, karty voliči rozdali. Proběhla jednání, jejichž finální výsledek bude prezentován v pondělí na veřejném zastupitelstvu, kde se uskuteční volba řídících orgánů obce.

Jen na okraj připomeneme výsledky:
- LKNK získal 4 771 hlasů a má 7 křesel v l5ti členném zastupitelstvu
- ostatní uskupení- Hasiči Lomnice, ODS, ČSSD a Volba pro město získali 7 298 hlasů a mají zbylých 8 míst v zastupitelstvu.

   Zatím se šířily v tisku různé informace, svoje stanovisko vydala LKNK i ODS. Jistě máme podle počtů hlasů i my legitimní právo na veřejný názor.

   Jednání začala ze premisy, že velký počet míst v zastupitelstvu získalo LKNK a tím má právo vést povolební jednání.  K většině jí chybí jeden hlas.
   Jednání stran, vyjma LKNK, se vedla v duchu téze, že pan Šafář, jako nezávislý kandidát za ODS, jasně veřejně předeslal, že nebude podporovat křehkou nadpoloviční většinu 8mi hlasů. Jeho přáním je široká koalice na základě průřezu všech politických stran a nehodlá být tím jazýčkem na vahách.
   Jistě s touto demokratickou myšlenkou nelze než souhlasit. ODS, ČSSD, Hasiči Lomnice a Volba po město dali jasně najevo ochotu vytvořit širokou koalici s většinovým zastoupením LKNK v orgánech města ze všech lidí, kteří jsou ochotni pracovat pro město a občany. Kandidáti ČSSD, kteří by mohli být problémem v dalších jednáních, nabídli svoji rezignaci, aby jednání mohla být vedena v klidném duchu. Bohužel LKNK jako pseudovítězná strana dala jasné signály o svém hegemonství a nadiktovala podmínky jak si představuje vývoj po volbách.

   Poslední slovo dají zastupitelé na veřejném zastupitelstvu v pondělí 10. listopadu 2014.Nicméně. Je veřejným tajemstvím, a chování lídra vítězné LKNK jasně říká, že většinu 8mi hlasů má již zajištěnu. Jediný, kdo by tím 8 hlasem mohl být, je pan Šafář. Sice kandidát za ODS, která se jasně distancovala od podpory lídra  LKNK, ale pan Šafář je nestraník.  
   Ač před volbami jasně naznačil nezávislost a mnozí ho volili právě pro tuto vlastnost, ač jasně uvedl, že nehodlá být tím jazýčkem na vahách, tou křehkou 8mi hlasovou nadpoloviční většinou, zdá se, že se na poslední chvíli rozhodnul zcela jinak?.
   Zcela v rozporu s přáním voličů, zcela v rozporu se svými předvolebními i povolebními proklamacemi a sliby (mimo jiné i viz rozhovor v Alternativě), ale i s postojem ODS, za kterou kandidoval.
   Copak bude moci hlasovat někdy jinak, než mu bude předloženo ze strany LKNK?  Tomu snad nevěří v Lomnici nikdo.
Pokud je to pravda, dojde k nedemokratickému pokřivení výsledků voleb.  Ač strany a uskupení v opozici (ČSSD, Hasiči Lomnice, ODS, Volba pro město) dosáhly většiny hlasů 7 298  proti 4 771 hlas LKNK, přesto to bude LKNK, která bude díky přeběhlictví  p. Šafáře diktovat vývoj našeho města. Je to jeho individuální rozhodnutí, resp. individualistické rozhodnutí. Proč ale kandidoval za ODS a ne za LKNK a proč se tak „rozhodl“, zůstává otázkou. Je to jeho odpovědnost. Snad ji unese.

Zástupci výše uvedených uskupení

Toto je zároveň pozvánka na zastupitelstvo města 10. 11. 2014, v 18.00, budova Lomničanu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

situace po volbách

(Tomáš, 10. 11. 2014 12:19)

V těchto volbách naše rodina rozdělila hlasy dle důvěryhodnosti jednotlivých kandidátů napříč kandidátkami. Jedním z nich byl i pan Šafář. Jestli je pravdou co se říká o jeho podpoře pana Karla, upřímně nás mrzí hlasy, které jsme mu dali. Věřte, že tímto krokem k žádnému zklidnění situace v Lomnici nedojde. BOHUŽEL

Re: situace po volbách

(mistr, 10. 11. 2014 13:54)

bohužel takových je nás více, kteří jsme své hlasy touto volbou vyhodili

Re: situace po volbách

(Véna, 10. 11. 2014 15:49)

Myslíte si že když bude ve vedení současná starostka a zástupce mistra že máme vyhráno?

Re: situace po volbách

(martin, 13. 11. 2014 19:31)

S tímto se nedá než souhlasit, to "zklidnění" jsme již poznali v minulých volebních obdobích. Není podstatné jak zdůvodnil p. Šafář své (zřejmě pod tlakem dělané) rozhodnutí, důležitý je jeho důsledek. Takže velké zklamání a zřejmě z bláta do louže...

Re: Re: situace po volbách

(půlmistr, 13. 11. 2014 23:19)

Volby = nejhorší výsledek pro Lomnici. Na základě rozhodnutí jednotlivce se moc dala do rukou protistrany, která je pomyslným vítězem voleb. Velká koalice se nekoná. Zklidnění situace nesmysl nastane vyřizování účtů oko za oko zub za zub přesně jako před čtyřmi lety. Kdy už se konečně zbavíme rudých kmérů ve vedení města a pustí se tam někdo mladší bez prohnilé politické minulosti?

Re: Re: Re: situace po volbách

(Véna, 14. 11. 2014 7:58)

ne na základě jednotlivce-ale na vůli velké části voličů.myslíte si upřímně že by mohla fungovat "velká koalice",lidé z bývalého vedení města,kteří nebyli schopni se domluvit mezi sebou,podávali na sebe trestní oznámení,slovně se napadali....proboha lidi rozumně se zamyslete.myslíte si ,že by mohl někdo mladý bez zkušeností vézt naše město?jediný z těch zvolených zastupitelů je schopen okamžitě začít fungovat pan Zvánovec,ostatním by to trvalo rok,dva -než by se rozkoukali.naše město potřebuje okamžitě začít pracovat.jsem přesvědčen že žádné vyřizování účtů nebude.jsem osobně rád,že Peťa ustál ten mediální psychický nátlak lidí kteří píší že zradil svoje voliče/pochybuji že oni ho volili/.já a moji známí jsme mu dali svůj hlas a nás nezklamal.je třeba respektovat přání voličů,že ve vedení našeho města už nechtějí všehoschopné "zástupce mistrů" s pokřiveným charakterem

Re: Re: Re: Re: situace po volbách

(Jarin, 14. 11. 2014 14:52)

tak si počkám Véno, jak to Karel bude dávat ,,dohromady"
Na zastupitelstvu to bylo už vidět. Véno s nepokřiveným charakterem, možná by si se měl začít připravovat, kdyby náhodou už Karel nemohl. Nebo bude moct pořád?

Re: Re: Re: Re: Re: situace po volbách

(Véna, 15. 11. 2014 9:30)

já jsem ochotný vždy pomoc.každý člověk by si měl uvědomit jaké jsou jeho schopnosti-funkci starosty bych dělat nechtěl a ani neuměl.

Re: Re: Re: Re: situace po volbách

(Tomáš, 14. 11. 2014 16:04)

minimálně od naši rodiny jistě p. Šafář hlas dostal, zbytek si musí srovnat ve svém svědomí

Re: Re: Re: Re: situace po volbách

(půlmistr, 14. 11. 2014 23:37)

No to teda nestačím číst Véno, jsem si dost oddychnul, že to ten náš spasitel Karel vůbec vzal to starostování. Jinak by tady asi nezůstal kamen na kameni a celá Lomnice by skončila. Uf to se mi orosilo čelo ještě, že to takhle dobře dopadlo. Jinak je to asi celorepublikový trend, že je ODS totál na dně tak se spojí skýmkoli. Záměrně nepoužiju slovo s (ďáblem)

výsledek voleb

(lenka, 15. 11. 2014 8:29)

paradoxně v pondělí slavíme 17 listopad a my se u nás v Lomnici vracíme zpět

Situace po volbách

(Véna, 10. 11. 2014 13:34)

I já jsem dal hlas Peťovi,pro mě by bylo zase zklamáním kdyby se rozhodl jinak.Já osobně si nedovedu představit jak by mohla spolupracovat dosluhující starostka a zástupce mistra,lidé kteří na sebe podávají trestní oznámení.Vy ano?

Re: Situace po volbách

(mistr, 10. 11. 2014 13:45)

Václave Melichare, klidně se můžeš podepsat, nikdo jiný by to takto nedal...

Re: Re: Situace po volbách

(Véna, 10. 11. 2014 14:19)

Bohužel pane mistr,omyl