Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinka v našem městě

12. 10. 2010


Jiří  K o s

    Na začátcích Tyršovy a Třeboňské ulice jsou na příjezdové straně umístněné světelné tabule, které oznamují řidičům, jak rychle jedou a také je upozorňují na výskyt dětí v době, když ráno míří do školy. Nejsem řidič vozidla, takže nemohu posoudit, jak dalece mě cedule vychovává, ale určitě je každá výstraha užitečná, protože dokáže předejít různým neštěstím. Druhá věc je, kolik tato vymoženost stála město peněz a jestli se vůbec vyplatí.
    Já, který jezdím všude na kole, se po vyjetí z ulice od školky, s chutí rozjetu a zjišťuji, že má běžná rychlost je 12 km/h. A najednou je na tabuli 38 km/h. To za mnou přijíždí auto, které vyjelo od benzínové pumpy a kamera začala snímat jeho rychlost. A najednou je na tabuli 70 km/h. To začalo jiné auto předjíždět to pomalejší, aby jako první vjelo do ulic města. Řidič přitom ani nepostřehl, že je na sloupu nějaká světelná tabule.
    Tyršova a Třeboňská ulice jsou samy o sobě velice nebezpečné, protože obsahují několik zatáček a zúžený prostor při vjezdu na náměstí. Všichni řidiči by si to měli uvědomit. Tyršova ulice je ale na několika místech nebezpečná i vysokými obrubníky u chodníků, na které si musí cyklista dát pozor, aby ho neshodily pod kola projíždějícího auta, když se mu snaží uhnout.
    Mluvilo se o tom, jak zvýšit bezpečnost tohoto úseku a začalo se zmíněnou světelnou cedulí. Jinde zřizují zpomalovací pásy anebo přímo na asfaltku malují nerovnosti, které také dokáží rychlá auta zpomalit. Někdo určitě posuzoval, co je pro naše město nejlepší, a diskutovat o tom, jestli je světelná tabule dobrá nebo špatná věc je zatím brzo. Přeji jí, aby na sloupu vydržela co nejdéle. Když jí vandalové z Delty nerozbijí, určitě bude sloužit obyvatelům Lomnice.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář