Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nad těžbou štěrkopísku v lokalitě "V Padělcích" se smráká

5. 9. 2010


Na městském úřadě i na patřičných stránkách na internetu je k nahlédnutí posudek o vlivu na životní prostředí - povinná součást materiálů, které souvisí se záměrem firmy Jampílek posvěceným před několika lety většinou zastupitelstva. Tento dokument není těžbě nakloněn.

Připomeňme, že někdy v roce 2007 projednalo zastupitelstvo možnost, aby výše uvedená firma otevřela ložisko štěrkopísku v katastru Lomnice, ale velice blízko Kleci. Plánovaná těžba byla kolem 200.000 tun ročně a městu měly plynout z uvedeného podniku různé výhody.

Začalo kolečko jednání, posuzování a vyjadřování, které se de facto uzavřelo posudkem, který shrnul všechny vlivy, které by mohla těžba mít na životní prostředí a přidal vyjádření všech orgánů, organizací, obcí i jednotlivců. Posudek jednoznačně těžbu nedoporučil. Firma Jampílek se podle dostupných informací odvolala k Ministerstvu pro životní prostředí, ale sama už pomalu počítá s tím, že záměr, proti kterému se ostavila většina těch, kteří se k němu vyjadřovali, včetně obcí Lužnice a Klec, asi neprojde.

Celý posudek si můžete stáhnout tady.

-RN-