Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lékaři to neměli nikdy lehké

20. 9. 2010   Lékař je velice důležitou osobou v životě každého člověka. Někdo ho potřebuje více, jiný méně, hypochondři se bez něho neobejdou.  Existují známá historická moudra, která se točí právě kolem medicíny - například, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Oblíbený a hluboce pravdivý je i latinsky výrok Medicus curat, natura sanat, čili Lékař léčí, příroda uzdravuje.
   doktor.jpgNaši předkové na rčení hodně dali a na začínající praktiky dost často vztahovali jedno známé moudro a to – Běda slepici, na které se jestřáb učí. Ve středověku dokonce vznikla myšlenka, že každý začínající doktor má nejprve tři krchovy zhrbatěti a potom teprve dobrým a zkušeným lékařem může býti. Pořekadlo velice silně působilo na psychiku tehdejších lidí, že se žehnali před lékařem jako před čertem. Dnešní doba je však jiná, medicína pokročila nebývalým způsobem vpřed, proto se v žádném případě nemusíme křižovat při vstupu do ordinace. Zase musíme sáhnou do peněženky a nechat na stole třicet korun.
   Právě lékaři se hodně angažují nejen v regionální ale i ve vysoké politice. Funkce starostů, ale hrdě odmítají, protože by rázem ztratili svou praxi a pacienty. A bez obojího pak není lékař lékařem. Přesto lékaře obyčejní lidé hodně volí, jako by od nich čekali, že když jim pomůže v ordinaci, pomůže jim i s veřejnými problémy. Nemusí to být ale pokaždé pravda. Lékaři to nemají holt lehké - když nechtějí tři hřbitovy zhrbatěti.
                                                    

Jiří  K o s 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omluva

(josefjáros, 11. 10. 2010 9:37)

Omlouvám se voličům Lomnického klubu nezávislých,kteří měli mít na RYCHTĚ volební seznámení s kandidáty.Omluvu jsem předal také p.Krejníkovi,Mudr.Pumprové jelikož jsou to jediní které znám a také jsem jim vysvětlil důvod svého jednání.Ten důvod byl jenom p.Němcová a její negativní propagace našeho podniku,kterou sledujeme asi rok.Došlo to tak daleko,že nám doslova před dveřmi podniku v LTS negativně vyjadřovala před 8 turisty na kolech,kteří nám po jejím doporučení, aniž se jí dotazovali na její názor toto tlumočili.Stálo se to několikrát a hosté nám sdělovali negativní postoj při dotazu kde se mohou najíst.Při návštěvě infocentra jim byla poskytnutá negativní zmínka na náš podnik.Nemáme žádnou smlouvu s infocentrem jelikož si myslíme,že na tak malém městě by si lidé měli spíše pomáhat než škodit.Nepamatuji si ,že bychom hanili rodinu Němců a ani nemáme zájem o podniky města jsme starší lidé a Rychtu jsem koupil z důvodů velkého prostoru a možností které nabízí.proto jsem toto starostovi před paní Němcovou sdělil při projednávání jejich žádosti o pronájem sálu,z jakého důvodu škodí naší rodině.Ta to samozřejmně popřela.Na tváři ale bylo vidět velké překvapení z toho ,že to vím.Tímto jsem se jen o negativním postoji jen přesvědčil.Pro lidi kteří nás pomlouvají bez přičiny nejsme ochotni poskytnout nic.Sice jsme poskytli sál pro jiné kandidátky,přestože jsem volič ODS,což pan starosta jistě na hřišti při návštěvě hejtmana viděl a tudíž odmítnutí sálu nemá nic společného s politikou.Jde jen o osobu p.Němcové která toto přišla vyjednávat.Nemohu jednat a pracovat společně s člověkem jehož morální hodnota je na úrovni nefér úderů.Nikdy jsem tento zákeřný způsob nezažil a jsem jím zhnusen.Jen bych chtěl dodat jsou pagrafy které mi dovolují se bránit celkem dobře a účinně.Jsme starší manželé majetkově slušně zajištění a chceme si užívat klidného života v malém městě s okolím jež skýta nepřebernou škálu aktivit a pomalu opravit nemovitost,která byla léta zanedbávaná a oprava je náročná. To jen na omluvu voličům.