Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Zvánovec před volbami

5. 9. 2010

 - nejmenuje, ale na hlavního rivala útočí tvrdě


Lumír Šarman


V posledním čísle oficiálního lomnického zpravodaje, který vydává městský úřad, vrátil současný starosta úder místní ČSSD, zejména jejímu předsedovi. Po měsících různých ataků z oranžového tábora tak šéf Lomnického klubu nezávislých  sáhl k docela razantnímu prohlášení.
zvanovec.jpgNa úvodní stránce srpnového čísla LL najdeme rozhovor „Několik otázek pro starostu města“. Hned první otázka míří přímo ke komunálním volbám, když se K. Zvánovce nejmenovaný redaktor či redaktorka ptá, jak vnímá atmosféru v našem městě. Lídr klubu nezávislých popisuje situaci, ve které se podle jeho slov začínají aktivizovat ti, kteří před čtyřmi roky proklamovali zájem o „změnu“, a i když někteří z nich dostali možnost se zapojit, jejich aktivita skončila hned po volbách.
Dále si starosta bere na paškál svého hlavního rivala - Romana Bílka a ačkoliv ho nejmenuje, je jasné, že nemůže jít o nikoho jiného: “Pak jsou tu jedinci, konkrétně z našich řad (říkejme jim jen tak náhodně např. pánové Melčák, Pohanka), u kterých pravděpodobně nebyly naplněny jejich osobní ambice, záměry, cíle a ti nyní vehementně a často i bezohledně vystupují. Co si o tom všem máte myslet, když člověk, kterýbilek.jpg s vámi sdílí volební program, myšlenky, postupy a nakonec necelý rok před volbami udělá neuvěřitelný obrat a napadá téměř vše, i když jako člen zastupitelstva města, rady města, člen finančního výboru zvedal horlivě ruku pro všechna usnesení.“
Karel Zvánovec pokračuje dál a dokumentuje i údajný Bílkův obrat v kauze přípojky, když připomíná jeho výrok: „Co by chtěli, ať jsou rádi, že město to za ně udělalo...“
V rozhovoru dále najdeme obsáhlý výčet všech akcí, které se starostovi a jeho klubu podařilo realizovat a svérázný výklad zadluženosti města. Za tu považuje starosta naopak zastaralou kanalizaci, bytový fond, veřejné osvětlení apod. Jak vidět, sebevědomí Karla Zvánovce nejeví alespoň navenek žádné trhliny.
 


 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář