Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je tu Advent! Klid zbraním!

24. 11. 2010


   Nadchází Adventní čas - čas, který by nás měl směřovat díky blížícím se nejkrásnějším svátkům v roce do  klidné, milé atmosféry a vzájemné úcty. Dost bylo nevraživosti a boje, které přinesly letošní volby. Bydlíme na malém městečku a všichni se tu přátelíme, dokud ale někde nepadne slovo politika. To dokáže udělat z normálního člověka fanatika a já nechápu proč. Je to jen slovo. Vyhoďme ho na čas ze svého slovníku. Ať dělají politiku ti, co jí chtějí dělat a ti ostatní ať v Lomnici žijí jako doposavad.
   Je tu Advent, člověče. Klid zbraním! Nech ten kulomet řečí někde doma pod postelí. Upeč koláč přátelství a rozděl se s ním. Pozvi toho, kdo tě nejvíc štve, na pivo a povídej si s ním třeba o ženských nebo o chlapech. Neexistuje úplně špatný ani úplně dobrý člověk. Každý máme své přednosti ale i chyby, občas jednáme zbrkle, jindy zase své konaní nedomyslíme, nebo to myslíme jinak, než to z pohledu jiného vypadá - prostě nikdo není dokonalý a proto jsou tu pomocníci z etikety - ohleduplnost, tolerance a úcta.
    Lidé se navzájem ovlivňují. Je to jako u televize. Záleží na nás, jaký kanál si na ní naladíme. A tak je to i u lidí. Zaleží jen na nás jak si toho druhého naladíme. Když mu budeme dávat příčinu ke zlosti, bude nám to všechno špatné vracet jako bumerang.
    Je tu Advent - čas výjimečný a příjemný a nebylo by moudré si ho kazit. Když dokážeme při Adventních koncertech věnovat do charitativních sbírek dost velké peníze, dokážeme dát i do ulic našeho města upřímný úsměv, milé slovo a ruku přátelství. 

Jiří  Ko s

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář