Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak volili v Kocourkově

20. 9. 2010



Jiří  K o s


     Protože v Kocourkově náhle zemřel starosta, museli na úřadě vyhlásit mimořádné volby. Občané městečka byli rozděleni do třech politických stran - Levá strana, Pravá strana a Nestranní.
      V Levé straně byli všichni, co psali levou rukou a ostatní „leváci“. Pravá strana sdružovala všechny, co psali pravou rukou a co znali pravidlo pravé ruky. Nestranní byli ti, co neuměli vůbec psát. Nestranných bylo nejvíc, a protože neuměli psát, zapomněli sesbírat šedesát podpisů, takže jejich kandidátku nakonec zrušili. Tím pádem se Pravá a Levá strana snažily získat pro sebe co nejvíce dalších hlasů.
     Největšími kandidáty na starostu byli tři osoby – místní lapiduch, místní řezník a místní volby.jpghospodský. Všichni tři v předvolební kampani nejvíce zbrojili. „Proč myslíte, že bývalý starosta umřel? Otrávil jsem ho! A otrávím všechny, kteří mě nebudou volit!“ vyhrožoval lapiduch. Byl si vědom toho, že je ve městě nepostradatelný.
„Kde myslíte, že vzal lapiduch jed? Ochotně jsem mu ho prodala a prodám mu ho zas, když bude zapotřebí,“ chvástala se jeho žena - lékárnice, která měla spadeno na post místostarostky.
     Řezník byl chytřejší. Věděl, že výhrůžky nejsou namístě. Snažil se své voliče uplatit tím, že zabil dvě prasata a nadělal z nich spoustu dobrůtek, které obyvatelům Kocourkova rozdal. Jeho žena k tomu napekla několik pecnů chleba a myslela si, že tak zneškodnila lékárnici.
     Hospodský ale všechny trumfoval. Ten den, kdy se konaly volby, dával kořalku a pivo zadarmo. Přitom sliboval, že bude nalévat zadarmo i jako starosta. Pak stačilo opilci strčit tu správnou obálku do ruky a nasměrovat ho do volební místnosti. Hospodský se nakonec stal starostou, i přesto, že to byl velký šizunk a lakomec. A jeho žena místostarostou, protože každému dala.
     Tak takhle dopadly mimořádné volby v Kocourkově. Dopadly špatně – ale co se dá čekat od Kocourkova?! A z této mé povídky plyne jedno poučení pro naše komunální volby: Nebojme se těch, co nám vyhrožují,  nenechme se podplatit těmi, co chtějí za každou cenu vyhrát a nenechme se opít planými sliby.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář