Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská mládež soutěží!

6. 10. 2010

     V současné době, kdy se mládež řeší hlavně v souvislosti s ničením majetku, bych se s Vámi chtěl podělit o jinou zkušenost.
       Pokud to ještě nevíte, tak v letošním roce se nám podařilo vytvořit hasičské dorostenecké dscn8525x.jpgdružstvo. A hned na začátku října přesněji v sobotu 2. 10. 2010 jsme vyjeli na závod požárnické všestrannosti. Ten se letos konal v lyžařském areálu ve Studené. Na tento závod jsme přihlásili jedno družstvo dorostenců ve složení velitel Vladimír Vácha mladší a členové hlídky: Tomáš Cypris, Jan Hornát, Jakub Mikeš a Aleš Richter. Zároveň jsme přihlásili i jednu dorostenku a to Jitku Poustevníkovou.
     Nejdříve závod odběhli mladší a starší žáci a po nich už startovali dorostenci. Ve 12.05 hod. vyběhlo na trať i naše družstvo. Na trati plnilo tyto úkoly – střelba ze vzduchovky, šplh, přeskok přes vodní příkop, určování hasicích přístrojů, poznávání hasičských grafických značek, určení optických signálů, základy první pomoci a přesun podle azimutu. Po dorostencích vyběhly na trať dorostenky, včetně naší Jitky Poustevníkové. Ta plnila stejné úkoly jako družstva, vše však měla o to těžší, že na trati běžela sama.
       dscn8531x.jpg A konečné výsledky: družstvo našich dorostenců skončilo na prvním místě a Jitka Poustevníková byla třetí mezi dorostenkami.
         Chtěl bych jim touto cestou poděkovat za odvahu, že šli do neznámého. Na rozdíl od ostatních, kteří prošli přes mladé hasiče, na této soutěži byli poprvé. Pro takovéto okamžiky mne baví pracovat s mládeží.  Na tomto úspěchu se podílel mezi jinými i hlavní vedoucí mládeže Ondřej Pollak.
        Teď už jenom zbývá, aby všichni vydrželi a po startu v jarním kole se dostali až do krajské soutěže, kdy je velká šance se této soutěže účastnit. A abychom mohli doplňovat dorostenecké družstvo, tak v nejbližší době začneme nábor malých hasičů. Pokud bude mít někdo zájem, aby jeho děti chodily mezi hasiče, může se na nás obrátit a vše osobně domluvíme. Případně kontakt na vacha.lom@seznam.cz.

                                                                 Za SDH Lomnice nad Lužnicí Vladimír Vácha starší
     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář