Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další rušné nedělní ráno

31. 7. 2010


Jiří  K o s


   V nejedné mládežnické partě se při požití většího množství alkoholu najdou jedinci, kteří se chtějí stát hrdinou a v afektu dělají velké věci, většinou ale extremní činy, které je v partě vynesou nad všechny ostatní. Přitom nepomyslí na to, že jejich chování ostatní slušní lidé odsuzují a že je to trestné. Také jsme byli mladí a také jsme chtěli na sebe upozornit. Velice zřetelně si pamatuji na okamžik, kdy jsem chtěl ve „své partě“ dokázat, jakou mám sílu a při cestě ze zábavy jsem povalil jednu popelnici, která mi překážela na chodníku. Nejstarší člen z naší party ke mně hned přistoupil a přísně mě napomenul. Zastyděl jsem se, popelnici jsem postavil zpět na místo a už nikdy nic podobného neudělal.
delta.jpg   Nedávno jsem psal v tištěné Alternativě o tom, jak každou neděli v brzkých ranních hodinách řádí mládež, která odchází z diskotéky Delta. Tenhle příběh má pokračování. Tuto neděli občané Nádražní ulice zažili další šoky. Rozbitý plot na vlakovém nádraží, povalené lavičky a další nevhodné drobnosti jako otrhané květiny na záhoncích před domem nebo bušení na okna a nepříjemné úšklebky na vzbuzené lidi, kteří se báli za záclonou. Zjevně nešlo o místní mládež, ale co s tím?
   Mě nevadí diskotéka v Lomnici, ani podnikatelský záměr jejího provozovatele, mě vadí vandalismus a že proti tomu nikdo nic nedělá. Ten se pak směle šíří směrem k náměstí, na Farskou louku a na sousední hřbitov. Když měli Deltu v pronájmu Zvánovec-Havel, městský úřad na ně kvůli nepořádku tak tlačil a hrozil uzavřením, že kluci dokonce uvažovali o najmutí soukromé pořádkové služby. Teď se nejspíš dočkáme kamerového systému ve zmíněné ulici, aby nám odhalil viníky. Ale to je i značný zásah do soukromí všech lomnických občanů.
   Každou diskotéku určitě provází hluk a různé zmatky po okolí, ale vandalismus a záměrné rušení klidu bychom neměli tolerovat, ať stojíme v politické příslušnosti na jakékoliv straně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář