Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co všechno máme a nemáme

26. 8. 2010


   Lomnice je velice malé městečko a zůstane jím napořád, i když ho budeme natahovat sídlištěm Na chmelnici nebo novými domy na Třeboňské ulici. Máme tu spoustu dobrých ale i špatných věcí. Máme tu krásně opravenou radnici s knihovnou a výstavní síní, moderně přestavěnou základní školu, školku s dětským hřištěm a také novou benzínovou pumpu.
   draha.jpgJsme pyšní na kostelík Sv.Václava a bojíme se o kostel Jana Křtitele, který je ve špatném stavu. Máme tu náměstí, které se nám nelíbí, kino, které nepromítá, velice rušnou diskotéku, areál Farskou louku, na které zmokneme a víceúčelové hřiště, na které děti nesmí. Máme tu prodejny, v nich ochotné prodavačky; máme tu několik hospod, aby měli místní štamgasti kam chodit na pivo a jednu jídelnu, která vaří obědy z mražených a instantních produktů. Máme tu jednu zubní lékařku, která je místostarostkou, jednoho praktického lékaře, který se chce stát místostarostou a jednoho dětského lékaře, který, kdyby byl místní, by možná také kandidoval na místostarostu.
   Máme tu fabriku na výrobu oken, která zaměstnává místní lidi, ale i mnohé další z okolí, kteří sem přijíždějí vlakem nebo autobusem. Máme tu sběrné místo a na něm kontejnery na třídění dsc00012.jpga také vosy, které kolem nich lítají. Nemáme tu bohužel koupaliště, ale rybník na sportovní rybaření. Máme tu poštu, která nemá vlastní doručovatelky, máme tu spořitelnu, která nám dvakrát týdně otevře dveře. Nemáme tu žádný bankomat a některé služby, za kterými musíme dojíždět do sousední Třeboně. Ale máme tu hlavně poctivé a pracovité lidi, kteří se k sobě většinou chovají slušně a pomáhají si. Tak jak to má být na malém městečku. Proto tu jsme, proto tu bydlíme a proto se sem rádi vracíme, když tu zrovna nejsme. Jsem rád, že do této rodiny patřím a že jí mohu pomoci, když to bude zapotřebí. Možná jen tím, když ukážu na to, co máme, co nemáme a co můžeme mít. Myslím si, že je stále co vymýšlet a vylepšovat.

   Jiří Kos

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

máme a nemáme?

(HV, 26. 8. 2010 8:10)

Ahoj Jirko Kosů, fakt umíš krásně popsat co zde v našem malém městečku máme a nemáme. Ale dřív než o tom napíšeš, což tak si nejdřív zjistit co zde vlastně doopravdy máme a nemáme.

Re: máme a nemáme?

(Jiří Kos, 26. 8. 2010 17:50)

Každý máme jiný úhel pohledu. Vy třeba vidíte to co máme a nemáme úplně jinak.

Re: Re: máme a nemáme?

(HV, 26. 8. 2010 18:51)

ale kdepak, poštovní doručovatelku jednu přece máme. Sice je drobné postavy a občas jí přes plné tašky není vidět, ale je lomnická - vlastní, tak jak jsi napsal.