Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co v Lomnici máme a co nám chybí

29. 9. 2010

 – variace na dané téma

Kateřina Orlová

Dovolím si připojit variaci na téma načrtnuté panem Jiřím Kosem v elektronické Alternativě. Všichni můžeme jen chválit, že máme pořádné fotbalové hřiště a vynikající fotbalový oddíl s výbornými trenéry. Jenomže chyba lávky – kopaná je přece jen víceméně pro chlapce a muže, a to ještě ne pro všechny. V Lomnici máme nadšenou sportovkyni, která by ráda cvičila s děvčaty. Jenomže do jedné malé tělocvičny se vzhledem k nabitému časovému rozvrhu nevejdou. Máme docela dobře se klubající lehkoatletické hřiště s luxusním oválem na běhání. Ale chybí trenér či trenérka, kteří by se věnovali dětem včetně děvčat s případným zájmem o atletiku. Máme člověka, který by byl ochoten učit děti hrát tenis. Chybí však tenisový kurt.
Možnost cvičit s děvčaty gymnastiku by vyřešila nová tělocvična, což je ale ze známých důvodů běh na delší trať. Kdyby se našel atlet ochotný vést lomnické děti v lehkoatletických disciplinách, ráda bych pod jeho odborným vedením působila jako pomocná trenérka. Vybudovat tenisový kurt (nejlépe v návaznosti na stávající hřiště) je opět otázka financí, ale možná ne zas tak vysokých, aby ho nemohli vybudovat s finanční svépomocí lomničtí podnikatelé a další sponzoři (hlásím se o svůj díl). Případné komerční využití v turistické sezóně a zvýhodnění podílníků je nasnadě. Úvahy o lehké atletice a tenise samozřejmě platí pouze v případě, že by byl především mezi dětmi dostatečný zájem, takže menší průzkum ve škole iniciovaný tělovýchovnou jednotou by měl být začátkem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý nápad Kateřiny,lze jen souhlasit.

(Pudil Jaroslav, 29. 9. 2010 20:56)

S tímto nápadem souhlasím.Napříč všech uskupení po volbách,až se emoce uklidní,jsem ochoten přiložit svou ruku k dílu a určité možnosti se zajištěním.Těším se na spolupráci dalších bez rozdílu.