Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. říjen

13. 11. 2010

 
Něco po 18. hodině se v tento slavnostní den českého státu a jeho občanů sešly u pomníku obětem Světové války na Náměstí 5. května necelé dvě stovky občanů, aby si toto výročí poněkud slavnostněji připomněli.
deti-s-lampiony.jpg   Po příchodu hasičů, skautů, baráčníků, dětí s lampióny a dalších, kteří kráčeli z Palackého náměstí, zaujali hasiči místo po pravé straně pomníku, zatímco baráčníci a skauti se postavili vlevo. Na hranici trávníku a dlážděné plochy, naproti Domu s pečovatelskou službou, bylo připraveno místo pro proslovy, recitace a zpěv. Jitka Balcarová zapěla státní hymnu a po ní se ujal slova starosta Karel Zvánovec. Připomněl začátky českého zvanovec-28-10-2010.jpgstátu a svůj proslov zakončil poděkováním občanů a rozloučením za celý Lomnický klub nezávislých. Několik desítek metrů od něj v tu dobu stáli pánové Bílek, Řepa, Soukup atd. - nastupující osazenstvo radnice. Tato skupina po skončení slavnostního aktu položila svou kytici k pomníku a odešla. Několika hezky odzpívanými písničkami a odrecitovanými básněmi zpestřily večerní chvíle děti ze sboru Jitky Balcarové. O zvuk se postaral pan R. Petržela.
   Úplně jiné starosti měly pobíhající děti, kterým nějaké výročí ještě nic neříká, a radují se, že prostě jsou. Přejme jim to. A našemu státu - nám, aby dále rozvíjel to, co mu dali do vínku jeho zakladatelé a dobře čelil výzvám, které před něj staví dnešní doba.
 
Lumír Šarman
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář