Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dáša Kašparová: 7 + 1 Mýty o oblékání a image poradenství

25. 4. 2022

Jiří Kos, 11. dubna 2022

   Většinou když najdu na internetu nějakou zajímavou osobnost, nejenže si od ní vyžádám autogramy do mé sbírky, ale také si objednám knihu, kterou dotyčný autor napsal, nebo CD, které ten umělec nahrál. Bylo to i v případě image konzultantky, specialistky na barvy a styl a mentorky osobního rozvoje, Dáši Kašparové. Byl jsem velice zvědavý, o čem její kniha pojednává.

snimek-obrazovky-2022-04-11-v--10.38.20.png

   Jsem muž a jako většina mužů, pokud nejdou na rande nebo na nějaký důležitý pohovor, oblékání a celkově svou image moc neřeší. Jakmile jsem si přečetl tuto zajímavou knihu, zjistil jsem, že není určena výhradně pro ženy, ale že v ní najdou mnoho podnětného i muži – tak i já bych se mohl začít více zajímat o to, jak se oblékat a jaké zvolit barvy nebo střihy, a to nejen když jdu na zmíněné rande nebo na pohovor, ale když si prostě vyjdu mezi lidi – třeba na návštěvu nebo jen na ten obyčejný nákup. Už moje maminka se na mě vždy zlobila, když jsem to rovnou z práce střihl v montérkách do obchodu: “To se nemůžeš převléknout, když jdeš mezi lidi…?“

   Kniha 7 + 1 mýty o oblékání je moc hezky napsaná a zaměřuje se především na zboření mýtů, které okolo oblékání a módy panují a brání lidem získat vyšší sebevědomí a mít z oblékání radost. Kniha není povrchní povídání o módě, ale autorka zde klade důraz především na osobitost a jedinečnost každého z nás a na důležitost propojení vnitřní a vnější krásy. 

   Když je žena sebevědomá, cítí se dobře, důvěřuje sama sobě a dokáže všechno správně sladit, je v každém případě okouzlující, i když nemá předepsané míry modelky.  

   Ano – kniha se zabývá hlavně ženskou krásou, protože ta všemu vévodí a hýbe světem, ale zároveň ukazuje, jak ženám diktovaný ideál krásy a přehnané podléhání módním výstřelkům brání objevit ženskost a tu jejich přirozenou krásu.

   Autorka v knize použila nejeden citát známých osobností, který vždy plně vystihuje podstatu tématu, o kterém zrovna píše. Své postřehy a nápady podpírá skutečnými příběhy, které podtrhávají význam textů, a vše působí příjemně a důstojně.

   Kniha je napsaná velice srozumitelně a s jemným humorem, takže se dobře čte. A tak za ni Dáši Kašparové píši velkou jedničku.