Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další osobnosti se vyjadřují k situaci na Ukrajině

6. 3. 2022

Lumír Šarman, 2. března 2022

V neděli jsem všem lidem, o kterých jsem si myslel, že mají k situaci co říct, napsal SMS s otázkou. Někteří nereagovali, jiní odpovědi prostřednictvím e-mailu. Přináším vám zbytek odpovědí, které, až na první výjimku, přišly všechny v podobě SMS do pondělního rána. Připomínam otázku: „Jak se díváte na současnou situaci na Ukrajině?“

Jana Mlnaříková

Jsem proti jakékoli válce! Jednat! Jednat! Jednat! Mám obrovský strach a zároveň obrovskou zlost. Každá válka přináší zlo, mrtvé, zraněné, škody na duších, na majetku....

   Svět je stále rozdělen, čím dál tím víc. Trpí nevinní lidé jen kvůli tomu, že světoví mocnáři se nedokážou dohodnout o podmínkách míru. Státy se předhánějí, kdo kolik dodá munice, ale málokdo se snaží vyjednat skutečný mír. 

   Sankce budou pro Rusko bolestivé, ale budou bolet i občany EU. Tato neomluvitelná agrese ovlivní život každého z nás. Zmařené životy však nikdo nevrátí. Jednat!

Kateřina Orlová

Neštěstí způsobené chorým mozkem. A mnoha chorými mozky kolem – říkám si ve své naivitě, jak ho může tolik lidí poslouchat? Neštěstí a tragédie, ač je na světě krásně.

Pavla Zvoňárová st.

Jednoznačně odsuzuji Putinovu invazi, ovšem situace je vážná pro celou Evropu, potažmo pro celý svět, protože údajně připravuje aktivaci jaderných zbraní... určitě jsem pro vyjednávání na neutrální půdě.  Věřím v obrat k lepšímu.

Vladimír Vácha st.

Putin se úplně zbláznil. Nečekal jsem, že se ještě něco takového v Evropě stane. Bohužel tomu pomohly i předchozí měkké sankce ohledně Krymu. Teď je třeba, aby se celý svět spojil proti Putinovi. Když už vyhrožuje i Finsku a Švédsku, tak to je už taky přes hranu.

Martin Chrt

Co na to říct - je to obrovská tragédie, která postihne zase jenom obyčejné lidi a může přinést akutní energetickou a ekonomickou krizi. Přál bych si, aby tahle nesmyslná válka skončila a nastal opět mír.

Barbora Lohniská

Vzhledem k historickému kontextu jde o naprosto logické a nepřekvapivé vyústění situace, ze které je mi na nic... všichni mocní tušili a jako vždy vyčkávali, jestli se nestane zázrak. Bude hůř, jsem optimista.

Miroslav Bína

Kriticky, s velkým smutkem.

Petr Šafář

Je to tragédie a běs.