Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznikne v Lomnici další bydlení pro seniory?

6. 11. 2021

Lumír Šarman, 21. října 2021

Většina z nás zná ten věčně zarostlý pozemek u největší křižovatky v našem městě. Možná už ho ani nevnímáme jako nevzhlednou část jinak docela malebného městečka. Vytěsnili jsme vysokou trávu utopenou pod povrchem chodníku, který vede kolem ní. Teď se objevil projekt, který přináší možnost proměnit tento ladem ležící kus Lomnice nad Lužnicí na zajímavé místo příjemně působící navenek a nabízející jeho zhodnocení.  

zahrada-1.jpeg

   O jaký projekt jde? Na pozemku parcelní číslo 82/1 by mohlo vzniknout bydlení pro 27 seniorů, 3 pokoje pro návštěvy a byt pro správce objektu. Na přilehlých pozemcích parcelní číslo 26/1 a 23/1 navazující na areál s bydlením počítá projekt se vznikem parku přístupného všem obyvatelům Lomnice nad Lužnicí.

senior.jpg

   Výše uvedený záměr narazil ale při jednání zastupitelstva na překážku. V současné době totiž územní plán počítá s využitím pozemků pro plánovaný park jako se smíšenou a obytnou plochou. U pozemku 82/1 současný územní plán města uvádí „veřejné prostranství“. Investor požádal zastupitelstvo o změnu územního plánu tak, aby mohl stavět na odlehlejším pozemku a blíž frekventované ulici vybudovat park. Ten by sloužil jako protihluková bariéra. Zastupitelstvo na svém jednání 6. září tuto změnu zamítlo a tím vytvořilo zásadní překážku realizace projektu v jeho stávající podobě. Co bude dál? Podle informací, které se mi podařilo získat, je investor odhodlaný realizovat projekt tak jako tak. Pokud mu ale zastupitelstvo nevyjde vstříc a „neprohodí“ status výše zmíněných pozemků, postaví bydlení pro seniory poblíž křižovatky, a to včetně nezbytné – dostatečně vysoké protihlukové stěny. Park by následně vznikl na pozemku 82/1 a byl by tak podstatně méně přístupný obyvatelům města.

senior-2.jpg

 

Pokud Vás projekt zajímá, stáhněte si podrobnější informace: popis řešenívizualizace Ivizualizace IIpohledypůdorys 1. NPpůdorys 2. NPsituace - využití plochsituace funkčních plochsituace - ortofotosituace - širší vztahy.