Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkaz po volbách

21. 10. 2021

Kateřina Orlová, 11. října 2021

Blahopřeju! Blahopřeju nám všem, kteří jsme ve volbách (po dlouhé době!) vyhráli. I když…

   Tím – alespoň u mě – pocit vítězství končí. Radost spojená se zodpovědností přechází rychle v obavy, jak bude probíhat povolební jednání, jak výsledky voleb přijímají lidé, jimž se výsledky nelíbí, jak budou zvolení reprezentanti spolupracovat, především v potenciální koaliční vládě, zda nepodlehnou různým vábením ega, zda nebude jejich ego bujet či zda přímo nepřebují, zda zvládnou všechny zásadní a nesmírně těžké úkoly, které je čekají, jak budeme přijímat a chápat případná (velmi pravděpodobně) nepopulární rozhodnutí, jež však budou potenciálně jediná racionální či možná, a tak podobně.

   Pro to všechno chci budoucí potenciální koaliční vládě SPOLU a PirSTAN vzkázat: dejte prosím pozor na své ego, mějte nadhled, sledujte své postavení a pravomoci jako zodpovědnou službu a poslání, nehádejte se prosím, ale hlavně: komunikujte s občany, vysvětlujte, mluvte, vyhraďte si na vysvětlování nějaký pravidelný čas a důvěryhodné médium, přesvědčujte nás, že bez vašich rozhodnutí a opatření nebude další vývoj možný.

   Vím, že nikdo z nich tento vzkaz číst téměř jistě nebude. Ale až bude čas, napišme vybraným (nebo zvoleným) jednotlivcům e-mail a poprosme je, aby s námi otevřeně komunikovali a vysvětlovali a vysvětlovali.