Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naposledy o pandemii u nás a v okolí

1. 8. 2021

Dosud u nás Covidem-19 onemocnělo 321 lidí

Lumír Šarman, 22. května 2021

   S velkou radostí píšu poslední příspěvek na téma pandemie v Lomnici a okolí. Podle aktuální údajů je totiž v Lomnici už jenom jeden nemocný s Covid-19.            S výjimkou Třeboně (24 nemocných) už jsou také všechny ostatní okolní obce bez nákazy.

covid-v-lnl-k-21-5-2021.png

   

Stav očkování (a počet lidí, kteří onemocnění prodělali a mají tudíž imunitu)

  Očkování běží v dané chvíli maximální rychlostí v očkovacích centrech. V celém Jihočeském kraji, který má zhruba 644 tisíc obyvatel, bylo do dnešního dne 1. dávkou naočkováno 219 894 lidí. Dvě dávky dostalo a dokončené očkování má 68 271 lidí. Do grafu jsem přidal i počet lidí, kteří nemoc prodělali a uzdravili se. Mají, alespoň na nějaký čas (poslední shoda je na půl roce) imunitu. Toto číslo řada epidemiologů doporučuje násobit dvěma, protože mnoho lidí nemoc nenahlásilo, prodělalo bez příznaků, nebo doma. Z tohoto úhlu pohledu bychom mohli dojít k závěru, že se pomalu blížíme k hranici kolektivní imunity...

ockovani-jk-21-5.png

   O tom, jestli dále pokračuje očkování přímo v Lomnici nad Lužnicí nejsou z oficiálních zdrojů žádné nové zprávy.  Podle posledních údajů tu bylo naočkováno první dávkou 117 osob. 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář