Jdi na obsah Jdi na menu
 


2021

Příspěvky

Děkujeme vám za poděkování

28. 4. 2021

Českobudějovické farnosti, Pastorační středisko českobudějovického biskupství a členové křesťanského Hnutí fokoláre připravili na velikonoční svátky sbírku dárkových balíčků pro zdravotníky z nemocnice v Českých Budějovicích, kteří se starají o nemocné s kovidem. Cílem sbírky bylo poděkovat za těžkou, náročnou a nedocenitelnou práci, kterou v nemocnici vykonávají. Balíčky mohly obsahovat tradiční drobnosti a pozornosti jako kávu, čaj, čokoládu, müsli tyčinku a podobně, a také lístek s poděkováním, se vzkazem, s povzbuzením.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

Dva světy?

10. 4. 2021

Sytý hladovému nevěří. Zamyslete se chvíli nad podstatou tohoto rčení, prosím. Hlavní myšlenka je jasná na první pohled. Těžko uvěříme, že někdo prožívá danou chvíli úplně opačně než my sami. Dalo by se říci – s trochou zjednodušení, v rámci kterého určitě existuje dlouhá řada čestných výjimek, že v průběhu posledních dvanácti měsíců vznikly kolem nás dva právě takové dva světy. Nebo tři?

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

Tohle už by mělo vyjít

12. 3. 2021

V Lomnici nad Lužnicích bylo podle oficiálních údajů ke 2. březnu 25 nemocných s Covid-19 (zdroj: Novinky.cz a MZČR). V Lužnici měli nemocných 6, v Kleci 2, ve Smržově, Záblatí, Ponědraži a Ponědrážce žádného. To nevypadá na první pohled jako pohroma. Celková čísla za republiku však vzbuzují úplně opačný dojem a nemá smysl je tu rekapitulovat, protože je všichni známe.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

29. kilometr a konec švejkování

8. 3. 2021

Pomalu by to chtělo Blanické rytíře. Ti mají přicválat a zachránit naši zemi ve chvíli, kdy jí bude nejhůře. Z hlediska pandemie je to právě teď. Vzedmula se čtvrtá vlna a bohužel pořád ještě stoupá. Nemá smysl sebemrskačsky donekonečna hledat, kdo za to může, a jak jsme na tom v porovnání se světem. „Dávej si pozor, na co myslíš, mohlo by se to splnit“, říká jedno moudré pořekadlo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

Když je mikromanažer v koncích

25. 2. 2021

Z hlediska přírody se zdá být vše v pořádku. Podzim i zima přinesly zatím nadprůměrné množství srážek. Únor byl navíc docela bílý a tak, jak praví pranostika, našim zemědělcům pole sílí. Několik dní vydatně mrzlo a populace různých škůdců prořídly. Potud tedy samé dobré zprávy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

Kde je Covid-19 není chřipka?

17. 2. 2021

Všechno zlé je k něčemu dobré, říkávala babička. A říkám si to i já. Na každé špatné věci je možné najít nějaká pozitivní aspekt. Když přestane fungovat televize, máme najednou čas si číst nebo povídat. Příchod deště uprostřed léta nás zase může místo na pláž nasměrovat do krásného zámku nebo zajímavého muzea.

 

Musíme to ještě vydržet

17. 2. 2021

Už je to dlouhé. Někteří lidé dávají nepokrytě najevo, že mají pandemie a různých regulací, které jsme zavedli na obranu proti ní, plné zuby. Bývalý prezident Klaus řeční na Staroměstském náměstí o útoku na naši svobodu. Pak v DVTV řekne, že bát se Covidu-19 je srabácké. Iniciativa Chcípl pes vyzývá provozovatele barů a restaurací k tomu, aby nerespektovali zákaz provozu...

 

Očkovat se nebo ne? To je oč tu běží

4. 2. 2021

Když se po Vánocích dostaly do republiky první vakcíny od firmy Pfizer-BioNTech, pro mnoho lidí to znamenalo závan naděje. Naděje, že dlouhé a smutné období s pandemií se chýlí ke konci. Začalo se očkovat a do této chvíle je v naší zemi naočkováno něco přes sto tisíc lidí, tedy zhruba jedno procento populace. Zbývá tedy ještě proočkovat asi 65 % obyvatelstva, abychom podle odborníků získali kolektivní imunitu.

 

Jak se z nás všech stali surfaři

19. 1. 2021

Kdyby nám všem bylo kolem dvaceti, měli bychom postaráno o přísun peněz na živobytí, neměli ještě rodinu a jediné, co by nás zajímalo, by bylo užívat si života, možná bychom se na čas odstěhovali na Havaj a naučili se surfovat.

 

Přání do roku 2021

11. 1. 2021

Přeju všem lidem dobré vůle do rozbíhajícího se nového roku vše dobré, plně prožívané radostné chvíle a hodně sil při řešení starostí. Do roku 2021 si všichni nepochybně přejeme, aby pomalu (nebo klidně i rychle) polevovala ta celoplanetární kovidová mrzutost, a většinou si také přejeme, abychom v nadcházejících parlamentárních volbách zvolili parlament a vládu, která bude co nejzodpovědněji zvládat správu věcí veřejných.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0