Jdi na obsah Jdi na menu
 


2021

Příspěvky

Vzkaz po volbách

21. 10. 2021

 

Pár myšlenek k volbám

11. 10. 2021

Za týden nás opět čeká příležitost naplno využít své občanské svobody a zároveň odpovědnosti a vybrat si z nabízených kandidátů ty své, kteří pak – bude-li podobně volit dostatečný počet lidí – zasednou v nové poslanecké sněmovně. Rád bych s vámi sdílel pár myšlenek týkajících se voleb.

 

Vzkaz před volbami

11. 10. 2021

Milí spoluobčané, chystáte se v pátek nebo v sobotu 8. a 9. října k volbám? Chci se jen ujistit. Mám totiž obavy, že to dopadne špatně a bude všechno při starém.

 

Mohlo to dopadnout úplně jinak

5. 10. 2021

Dnešek je výročím, které si všichni jen trochu starší, pamatují velmi dobře. Přesně před dvaceti lety, po třetí hodině odpoledne našeho času jsme se dozvěděli, že na Spojené státy byl spáchán nevídaný teroristický útok. V New Yorku narazila dvě letadla do dvojčat – budov World Business Center, Světového obchodního centra…

 

Svoboda nebo nezodpovědnost?

29. 9. 2021

 

Cvičení v Lomnici

11. 9. 2021

Lomnice je bezesporu sportovní město. Je velmi dobře známo, že v DTJ Kondor je možné trénovat stolní tenis, lední hokej, střelbu nebo posilování a v rámci TJ Tatran působí vedle oblíbené a tradiční kopané oddíl kuželek a také oddíl Sportu pro všechny.

   Posledně jmenovaný oddíl je velmi aktivní. Ženy a dívky cvičí (a další se mohou přidat) v pondělí zumbu, ve čtvrtek aerobik nebo posilování a v neděli kalenetiku. Vše od 19 hodin ve školní tělocvičně nebo v tělocvičně Lomničanu. Cvičení jsou velmi kvalitně vedená zkušenými cvičitelkami a platí se pouze jednou ročně členský příspěvek 500 Kč.

 

Očkování, očkování, očkování…

25. 8. 2021

Skloňuje se v souvislosti s nemocí COVID-19 snad ve všech pádech a všechny informace a komentáře už nám možná lezou z nosu, uší, očí, protože jich už máme plnou hlavu. Kdo se nechce nechat očkovat, má v tom jasno, té druhé části lidstva, která dobrovolně očkování podstupuje, argumenty těch prvních moc hlava nebere.

 

Moje babička a Dominik Feri

23. 8. 2021

Dneska by mojí babičce bylo 105 let. I po více jak čtvrtstoletí času, kdy tu s námi není, vzpomínám na její laskavost a kuchařské umění. Vzpomínám, jak jsme se po revoluci dívali skoro každý večer společně na televizi a glosovali obsah pořadů i herecké výkony. Babiččiny hlášky jako „Ten hraje!“ nebo „Pěkně si to poskládal!“ mám vryty do paměti a občas je sám používám.

 

Naposledy o pandemii u nás a v okolí

1. 8. 2021

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0

Odvážné Česko, povýšené Rusko a prezident, který nepomáhá

14. 5. 2021

Minulý týden byl z hlediska zahraniční politiky tak výjimečný, že bychom museli jít daleko do minulosti, abychom našli nějaký jemu podobný. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka byl chvíli ministrem Jan Hamáček – zároveň i ministrem vnitra, a od středy nastoupil ministr nový – Jakub Kulhánek.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0