Jdi na obsah Jdi na menu
 


2021

Příspěvky

Kde je Covid-19 není chřipka?

17. 2. 2021

Všechno zlé je k něčemu dobré, říkávala babička. A říkám si to i já. Na každé špatné věci je možné najít nějaká pozitivní aspekt. Když přestane fungovat televize, máme najednou čas si číst nebo povídat. Příchod deště uprostřed léta nás zase může místo na pláž nasměrovat do krásného zámku nebo zajímavého muzea.

 

Musíme to ještě vydržet

17. 2. 2021

Už je to dlouhé. Někteří lidé dávají nepokrytě najevo, že mají pandemie a různých regulací, které jsme zavedli na obranu proti ní, plné zuby. Bývalý prezident Klaus řeční na Staroměstském náměstí o útoku na naši svobodu. Pak v DVTV řekne, že bát se Covidu-19 je srabácké. Iniciativa Chcípl pes vyzývá provozovatele barů a restaurací k tomu, aby nerespektovali zákaz provozu...

 

Očkovat se nebo ne? To je oč tu běží

4. 2. 2021

Když se po Vánocích dostaly do republiky první vakcíny od firmy Pfizer-BioNTech, pro mnoho lidí to znamenalo závan naděje. Naděje, že dlouhé a smutné období s pandemií se chýlí ke konci. Začalo se očkovat a do této chvíle je v naší zemi naočkováno něco přes sto tisíc lidí, tedy zhruba jedno procento populace. Zbývá tedy ještě proočkovat asi 65 % obyvatelstva, abychom podle odborníků získali kolektivní imunitu.

 

Jak se z nás všech stali surfaři

19. 1. 2021

Kdyby nám všem bylo kolem dvaceti, měli bychom postaráno o přísun peněz na živobytí, neměli ještě rodinu a jediné, co by nás zajímalo, by bylo užívat si života, možná bychom se na čas odstěhovali na Havaj a naučili se surfovat.

 

Přání do roku 2021

11. 1. 2021

Přeju všem lidem dobré vůle do rozbíhajícího se nového roku vše dobré, plně prožívané radostné chvíle a hodně sil při řešení starostí. Do roku 2021 si všichni nepochybně přejeme, aby pomalu (nebo klidně i rychle) polevovala ta celoplanetární kovidová mrzutost, a většinou si také přejeme, abychom v nadcházejících parlamentárních volbách zvolili parlament a vládu, která bude co nejzodpovědněji zvládat správu věcí veřejných.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2021 | Komentářů: 0