Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krok zpět

11. 4. 2020

Kateřina Orlová, 22. ledna 2020

Loňská změna jízdního řádu vlaků je pro Lomnici nepříznivá, zpátečnická, nesrozumitelná, neuvěřitelná. Absurdní. perinka.jpgZpátečnická nejen vývojově, ale taky hmotně – občas musíte z Prahy do Lomnice přes Třeboň, tedy zpátky. 

   Když jsem vídala prázdný rychlík frčící kolem Lomnice nebo lomnickým nádražím, smutně jsem si povzdechla. Když jsem pak viděla na nádraží v Suchdole, jak stojící rychlík zasahoval až do silničního přejezdu, nemohla jsem uvěřit. Nemohla jsem uvěřit, že by důvodem, proč u nás nově zavedený rychlík nestaví, bylo krátké nástupiště.

   Když jsem si hledala spoj z Prahy do Lomnice se zadanou hodinou odjezdu v šest hodin ráno, vyhledal mi IDOS, že budu v Lomnici (klasickou cestou s přestupem ve Veselí) v půl jedné. Nebudu dál líčit své emoce, už tak jich je dost.

   Takže zase víc lidí vícekrát sedne do auta. A těm, kteří nemohou, se zase o něco sníží dostupnost, životní úroveň a dobrý pocit ze života. Přes členku rady jsem vzkázala městské radě prosbu, zda by se s tím opravdu nedalo něco dělat.

   Ani cesta na nádraží není to, co bývala. Cesta po hrázi Peřinky, dříve krásná a romantická, nyní zasypaná kamením a dalším sypkým materiálem, je špatně schůdná, sjízdná, nehezká a nevěřím, že je ekologická.

   Je trochu paradoxní, že když je v čele města Spolek za zdravou Lomnici, který chce chránit zájmy občanů a přírody, se nám město spíš odzdravuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář