Jdi na obsah Jdi na menu
 


2020

Příspěvky

Uvolňování opatření, nový normál a spravená silnice

29. 6. 2020

Dneškem končí větší část omezujících opatření, které vláda spustila 16. března kvůli počínající pandemii nemoci, kterou všichni známe jako Covid-19. Devět týdnů jsme žili ve zvláštní době a nemohli dělat do té doby běžné věci. Teď se můžeme zase přiblížit normálu.

 

Perspektivy a otazníky

29. 6. 2020

Pořád se ještě bojíte, že se vy nebo někdo kolem vás nakazí koronavirem?

Pořád ještě jedete na vlně základní lidské emoce, kterou je strach?

Nemáte pocit, že se to všechno kolem Covidu 19 docela přehání?

Neříkáte si třeba, že možná tenhle stav mnohým subjektům vyhovuje a mají tím pádem důvod ho udržovat, rozhodovat o tom, co kdo může a co kdo nemůže a které firmy budou a které nebudou smět fungovat?

 

Perspektivy

25. 5. 2020

Většina světa je teď zaměřena na současnou pandemii způsobenou novým typem korona viru, která dostala název Covid 19 (Corona Virus Disease 2019, čili nemoc způsobená koronavirem z roku 2019). Je to pochopitelné. Tato nemoc je nová a zasáhla nás nebývalou silou a všude. Vlády a příslušné světové instituce se na ni postupně učí reagovat. Je to test, jaký jsme tu ještě neměli.

 

Postavme se realitě čelem – 5 fází, kterými je potřeba projít

25. 5. 2020

Když přijde série špatných zpráv nebo se dostaví závažná krize, máme tendenci projít pěti fázemi jejího zpracování (smutku), které popsala psychiatrička a iniciátorka myšlenky hospicové péče Elisabeth Kübler-Rossová. 

 

Funguje vyvážení popelnic každý týden? Starosta a místostarosta se neshodnou

11. 4. 2020

V prvním letošním vydání Lomnických listů lze na straně 3 v textu starosty města Petra Baštýře číst: „… že se nesplnila proroctví a falešné představy některých oponentů, že týdenním svozem podrážíme likvidaci odpadů. Naopak.  … A argument, že tím budou občané méně třídit? Ten se také nezakládá na pravdě.“

 

Krok zpět

11. 4. 2020

Loňská změna jízdního řádu vlaků je pro Lomnici nepříznivá, zpátečnická, nesrozumitelná, neuvěřitelná. Absurdní. Zpátečnická nejen vývojově, ale taky hmotně – občas musíte z Prahy do Lomnice přes Třeboň, tedy zpátky. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2020 | Komentářů: 0

Náměstí 5. května se změní

3. 2. 2020

V minulém roce došlo na hlavním lomnickém náměstí k jedné pozitivní proměně. Začala opět fungovat kašna, která roky připomínala spíš velké suché necky. Jak se ukázalo, opravit její technologii nebylo zdaleka tak finančně ani časově náročné, jak se nám snažilo vsugerovat bývalé vedení města (Lomnický klub nezávislých kandidátů). Šlo tak spíše o pomstu předchozímu vedení Ing. Novákové za to, že zbudovalo kašnu jinou, než jaká byla součástí původního projektu náměstí.