Jdi na obsah Jdi na menu
 


2020

Příspěvky

Nejzaprášenější auto na parkovišti

7. 10. 2020

Minulý týden jsem byl na konferenci v Karlových Varech. Bydlel jsem v hotelu, který patří spíše k těm dražším. Na parkovišti jsem už při příjezdu ke zjistil, že mé auto tu bude patřit k těm nejlevnějším. Audi, BMW, Mercedes a pak další značky se svými vozy střední či vyšší střední třídy tvořili společníky mému Renaultu.

 

Z premianta poškolákem aneb Kladivo a tanec

1. 10. 2020

Přišlo to, co přijít muselo. Od dneška jsou povinné roušky takřka ve všech vnitřních prostorách. Dlouho jsme si mysleli, že tonebude tak zlé, což je přirozená lidská vlastnost. Vytěsňovat nepříjemnosti. Od počátku září se však počet nově nemocných s Covid-19 skokově navyšoval a dva poslední dny přesáhl do té doby nevídaných 1000 osob.

 

Dva stateční muži

19. 9. 2020

Kdy jste byli naposledy opravdu pyšní na nějakého našeho politika? Když si sám odpovím na tuto otázku, tak ta doba je současnost a politikem předseda Senátu Miloš Vystrčil. Pro připomenutí – pan Vystrčil nahradil v roli předsedy senátu Jaroslava Kuberu, který náhle zemřel v lednu tohoto roku. Jaroslav Kubera, ačkoliv malý vzrůstem, byl mužem, který se nebál jít svou cestou.

 

Kde jsou ty čáry?

10. 9. 2020

 

Adam popleta a Andrej zachránce

2. 9. 2020

„Tohle snad nemyslí vážně“, řekl jsem si, když na počátku týdne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil znovuzavedení roušek od 1. září prakticky ve všech vnitřních veřejných prostorách. Ministerstvo před časem spustilo „semafor“, tedy mapu ČR rozdělenou po okresech.

 

Svatá Hora u Příbrami

30. 8. 2020

Místo, které je nabité duchovní silou a vyzařuje z něho naprostý klid a pohoda – takový příjemný stav, který prospívá lidské duši.  Tady člověk dokáže zapomenout na spěch, nepříjemnosti a starosti, a pokud ty starosti má, uleví si tím, že je přednese před oltářem panny Marie a poprosí ji o pomoc.

 

Kde jsou mouchy a motýli?

30. 8. 2020

Před pár týdny jsme si četl svůj oblíbený časopis National Geographic, který se snaží svým čtenářům srozumitelně zpřístupňovat poznání týkající se světa, ve kterém žijeme, ve všech jeho dimenzích. Téma jednoho z posledních čísel byl výrazný úbytek hmyzu kolem nás.

 

Jak jsem asi zabránil pětisetletému suchu

21. 8. 2020

„Česká republika zažívá nejhorší sucho za mnoho let“ nebo „Klimatologové hovoří dokonce o pětisetletém suchu“ a k tomu: „Ministerstvo životního prostředí vyzývá občany, aby se zapojili do programu Dešťovka a zachytávali u sebe na pozemku vodu, která naprší“. Podobné zprávy a výzvy pršely z médií už hezky dlouhou dobu. Tak jsem podlehl i já.

 

Drama se nekoná – naštěstí

5. 8. 2020

Na konci dubna prožívaly citlivé povahy nepříjemný stres a zemědělci ještě větší. V půdě chyběla voda, jak ukazuje mapa z portálu Intersucho.

   Je až neuvěřitelné, jak se může během několika týdnů situace změnit a země, která byla dříve vyprahlá a rozpraskaná, je nacucaná jako houba a čvachtá nám pod nohama.

 

 

Velký test složila vláda a zdravotní instituce na dvojku, ČT bohužel na čtyřku

5. 8. 2020

Naše děti přinesly vysvědčení o svém snažení v rámci právě ukončeného školního roku. Napadlo mě zahrát si na chvíli na učitele a oznámkovat vládu a Českou televizi (primárně ČT24), dvě klíčové instituce, které nás krizí provedly.