Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřený dopis panu starostovi města

27. 1. 2019

Radek Bicek
Nádražní 295
Lomnice nad Lužnicí

Petr Baštýř
starosta
Nám. 5. května 130
Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí 15. ledna 2019

Vážený pane starosto,
dovoluji si tímto upozornit na prořezávku vzrostlého a zdravého stromu v Nádražní ulici před domem č. p. 295. K nešetrnému lipa-nadrazni-detail.jpguřezání větví došlo dne 15. ledna 2019 pracovníky města Lomnice nad Lužnicí. Lípa se nachází na rozhraní parcelních čísel 951/1 a 2935/4 , které nejsou majetkem města!!
Zjistil jsem, že důvodem prořezávky bylo to, že ztěžuje údržbu komunikace v zimním období. Lípa roste několik desetiletí na slepém konci ulice, kde vznikl neoficiální prostor k otáčení. Řidič, který zde prováděl odhrnování sněhu, nedokázal bez problému otočit traktor. Tento důvod se mi zdá velmi směšný, neboť se zde pravidelně otáčí vůz na svoz domovního odpadu i větší zemědělské stroje v letní sezóně. Domnívám se, že město nemá tak vysoký traktor, aby musely být uřezány větve do výšky cca 5 m. Neodborný zásah jsem označil na přiložené fotografii.
   Větve, které nezasahovaly na pozemek města a komunikaci, bránily hluku od projíždějících vlaků na blízkém vlakovém nádraží. Také zpomalovaly vítr, který fouká od pole na nástupiště.
   Lípa je spojená větvemi se sousedním kaštanem a v období vegetace tvoří zajímavý a krásný přírodní úkaz. Strom nikoho neohrožoval a nikomu do této doby nepřekážel.
   Zajímalo by mne tedy následující:lipa-a-kastan-nadrazni.jpg

  • koho napadlo poškodit tuto lípu a rány o velikosti až 40 cm nechat neošetřené
  • jestli dal majitel pozemku souhlas se zásahem
  • jak bude naloženo se dřevem, které není majetkem města

   Myslím, že nám všem jde o stejnou věc. Vždyť Spolek pro zdravou Lomnici má také v profilové fotce na sociální síti zdravý zelený strom.

   Děkuji za pochopení            

   Radek Bicek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář