Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro 21. století.

4. 3. 2019

Nová radnice se snaží o spojení s lidmi

 

Lumír Šarman, 9. února 2019

Před pár týdny jsem na Facebooku zachytil informaci, že se naše město připojilo k moderní formě informování občanů o děnív-obraze.jpg v něm. Historicky nejdelší období v předávání informací mimo kanceláře radnice a veřejná jednání patřilo úředním deskám. Tam jsou dodnes umísťovány všechny zákonem dané informace a k nim další podle výběru vedení města. Před pár lety, když už internet prolomil hranici podivné novinky pro znalce a stal se všeobecně užívaným nástrojem, spustily obce a města své webové stránky a pak dostali zákonem nařízeno, že na nich mají mít elektronickou podobu úřední desky.
 screenshot_20190209-102756.png  V čase, kdy na každého obyvatele České republiky připadá víc než jeden mobilní telefon a mnoho lidí ho využívá i jako svůj osobní počítač, získáváme většinu informací prostřednictvím tohoto nástroje a jeho aplikací (netýká se nejstarší generace a anti technických osobností). Přišel čas, aby progresivní radnice v Čechách, na Moravě i ve Slezsku zachytily volání pokroku a nabídly svých obyvatelům pohodlný a kompletní přistup k nejpodstatnějším novinkách z jejich bydliště.
   Nový tým radnice v Lomnici nad Lužnicí pochopil, že kdo rychle dává dvakrát dává a zprovoznil propojení na mobilní aplikaci V obraze, kterou si každý uživatel chytrého mobilu může teď hned stáhnout. Aplikace sama je malá a velmi jednoduchá. Po spuštění nastavíte své město nebo obec a pak už vám pravidelně chodí upozornění na nové informace. Zdaleka ne všechny obce jsou takhle inovativní, a o to víc si naše radnice zaslouží pochvalu.
   Osobně testuji aplikaci necelý měsíc a zatím jsem s ní tak spokojený, že ji mohu doporučit. Aktuální události, zápisy z jednání, kulturní události i jídelníček ze školní jídelny – to jsou jen některé z položek informační nabídky nové apky.