Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu budeme znát prezidenta na dalších pět let

28. 1. 2018

Lumír Šarman, 22. ledna 2018

V pátek odpoledne nebo v sobotu dopoledne přijde čas, kdy většina volby.jpgprávoplatných voličů ukončí období dlouhé předvolební kampaně tím, že rozhodne o vítězi klání ve druhém kole prezidentské volby. Vyhraje Jiří Drahoš nebo Miloš Zeman?
   Nehodlám před vás teď vršit argumenty pro nebo proti jednotlivým kandidátům. Většina z nás je rozhodnuta a zbytek bude teď ještě přemítat, který z pánů splní v příštích pěti letech lépe všechny úkoly v roli hlavy státu.
   Čekají nás dvě televizní debaty obou favoritů (průzkumy jim dávají vyrovnané šance), kde budeme moci leccos posoudit. Na co bychom neměli zapomínat je však dlouholetá zkušenost a výsledky pánů Drahoše i Zemana a dopad jejich uplynulého i stávajícího konání na životy nás všech, které jsme nějak mohli pocítit.
   Možná se v sobotu odpoledne posuneme vpřed směrem, který bude pro naši společnost znamenat opuštění stereotypů nastavených už v 90. letech minulého století. Možná zůstaneme více méně trčet na místě a budeme se strachovat o zdraví našeho nejvyššího představitele. Kdo ví. Každý máme alespoň malou možnost to ovlivnit.