Jdi na obsah Jdi na menu
 


Palec nahoru, palec dolů

19. 12. 2018

Lumír Šarman, 6. prosince 2018

Občas je takto nazvaná rubrika k vidění v různých časopisech nebo novinách. To mě inspirovalo a při nedávném setkání se dvěma momenty v našem městečku, jsem si řekl, napiš to. A vyfoť.

 

Palec nahoru

cedule.jpg

Pro ty, kteří dorazí do Lomnice po kolejích, je nevyhnutelnou spojnicí se středem města Nádražní ulice. Nejdelší ulice, kterou máme. Zároveň ulice, do které se za poslední roky nijak neinvestovalo a například v porovnání s Novým městem a jinými lokalitami, je to na ní hodně znát. Chodník z různých typů dlaždic má svá nejlepší léta už dávno za sebou a lampy osvětlení jakbysmet. Když návštěvník Lomnice přejde most několik desítek metrů za značkou označující začátek obce, narazí po pravé straně na ceduli. Donedávna ho nemohla příliš zaujmout stará a vybledlá mapa. Teď vidí přehlednou informaci, kam se v Lomnici vydat a kde strávit čas. Dobrý nápad a dobré využití dotací z EU.

 

stromek.jpg
Palec dolů

Před dvěma lety (podrobnější článek je zde) nechalo město vysázet celkem 28 Lip srdčitých. Určitě jste si jich všimli kolem rybníku Peřinka. Bohužel bylo letos už několik stromů polámáno. Když to člověk vidí, říká si: Jaké hovado láme mladé stromy? Pomiňme skutkovou podstatu, tedy, že vzniklá škoda přesahuje 5000 korun a jde tedy o trestný čin poškozování cizího majetku. A pomiňme i nepominutelný fakt, že Lípa srdčitá je náš národní strom. Je především smutným důkazem něčí blbosti, když se předvádí na stromku, který po celé vegetační období vyrábí kyslík, snižuje teplotu okolí v horkých dnech, čistí vzduch a zkrášluje okolí. Ad absurdum domyšleno se jednoho dne pitomý lamač stromů sám poláme, totiž udusí. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář