Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018

Příspěvky

Sucho nebo nejvlhčí období v historii?

6. 7. 2018

Po relativně suchém předjaří přišla zatím v květnu slušná dávka srážek. Zatím v Lomnici napršelo 61,5 milimetru, což je o něco víc než vloni za celý květen (55,5 mm). Déšť vyprahlá země ráda přijala. Jak ukazují data projektu Intersucho, o kterém jsem tu už psal, zásoba vody v povrchové vrstvě se sice ...

 

Pondělní ráno

5. 7. 2018

To ráno začalo stejně jako každé ve všední den. Vyšel jsem v těch našich končinách z domu a spěchal na autobus po asfaltové cestě, protože tam v té naši zastrčené ulici nejsou ještě udělané chodníky.

 

Lomnická pouť 2018 v kostele

5. 7. 2018

Je zajímavé, jakou sílu a přitažlivost mají poutě. Slovo pouť evokuje putování, a skutečně původně znamená chůzi, cestu, cestu přes potoky, močály a bažiny. Pouť si lze tedy představit jako strastiplnou, obtížnou cestu s povznášejícím cílem.

 

Jaro se blíží, sucho bohužel trvá

2. 5. 2018

Pro řadu lidí nejmilejší roční období už pomalu klepe na dveře, den se prodlužuje, ptáci začínají prozpěvovat. V jaké kondici je půda, která dává nám všem prostředky k životu?
   Z médií asi většina z nás ví, že v posledních letech se začalo měnit klima. Průměrná teplota pomalu ale jistě stoupá a srážky v podobě deště a sněhu klesají.

 

Ledecké hry (ne)skončily

24. 4. 2018

Sedmnáct dní, které oslavovaly zimní sporty skončilo. Jižní Koreu opouštějí jednotlivé národní výpravy a život se vrací zpátky ke svému neolympijskému běhu. Zůstává ale příjemná pozitivní energie. Svět se zase na dva týdny propojil a koncentroval na souboje, při kterých neteče krev a hraje se podle pravidel.
 

 

Teorie lomnického třesku

26. 2. 2018

Naše malé město v krásné třeboňské kotlině mezi rybníky se mění. A mění se nejen vzhledově, tím že přibývají nové domy a rozšiřují se ulice. I obyvatelé v ní jsou jiní. Sám se přiznám, že některé naše občany vůbec neznám nebo jenom od vidění.

 

Naše druhá prezidentská volba je tu

14. 1. 2018

   Podle jakého klíče si vybrat svého prezidenta? Zeptejte se třeba sami sebe: jaký by ideální prezident měl být, aby byl přijatelný pro většinu občanů naší země? Já si odpovídám takto: 1) neměl by lidi názorově rozdělovat, ale spíš spojovat (ano, přijdeme tak o „silnou“ osobnost, ale získáme víc pohody), 2) měl být vzorem hodnot, kterých si většina z nás váží, tedy poctivosti,