Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velké zklamání

27. 8. 2017

Lumír Šarman, 20. července 2017

Úvodem se omlouvám všem, kteří v posledních týdnech se zklamáním opouštěli tuto stránku, protože na ní nic nového nebylo. Díky jiným aktivitám zajišťujícím obživu mé rodině, jsem neměl čas něco kloudného napsat. Impuls z tohoto týdne, starý jen několik desítek hodin, mě ale přiměl sednout si a shrnout své pocity.

   KDU-ČSL, čili Lidovci se rozhodli ukončit spolupráci se STAN, čili Starosty a nezávislými. Považuji to za krok sice pragmatický, ale taky zbabělý a myslím si, že to bude lidovce mrzet. Proč? Vycházím z osobní zkušenosti. Od prvních svobodných voleb jsem volil. Nejdříve Občanské fórum, pak dlouho ODS, pak TOP 09 a naposledy KDU-ČSL. Lidová strana mi totiž, díky svému novému vedení (Bělobrádek, Jurečka) dala to, co jsem postrádal – naději na změnu. Proto jsem volil předchozí uskupení v minulosti. Pro naději, že přinesou změny, kterých bylo potřeba.
   Když přišli lidovci a starostové s nápadem na odvážnou koalici, odvážnou pro to, že si sami na sebe upletli pomyslný bič v podobě 10 % minimálního zisku hlasů, aby se vůbec dostali do parlamentu, potěšilo mě to. Konečně někdo, kdo se nebojí a chce ukázat vlastní projekt pro středového voliče.
Jenže pak jeden průzkum za druhým ukazovaly, že se koalice zatím neprosazuje. No a u lidovců se vzedmula vlna těch, kteří dostali strach ze ztráty vlivu a postů, a proto to teď odpískali. Podle mého velmi, velmi předčasně a zbytečně.
   Škoda, KDU-ČSL teď přijde nejenom o můj hlas a bohužel zase potvrzuje, že chce být za každou cenu u moci a tomu podřídí vše. Otázkou zůstává, koho volit? Nad tím se zkusím zamýšlet a možná Vám sem k tomu taky něco napíšu.
Prima léto všem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář