Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběrný dvůr v Lomnici nám mohou jinde závidět

28. 10. 2017

Lumír Šarman, 15. října 2017

 

„Skáču dobře, skáču rád!“ Tuhle větu vyslovil na svahu tatranské sjezdovky jeden z rekreantů, kteří tam trávili svou dovolenou společně s legendárním revizorem Andělem v podání slavného herce Jaroslava Marvana. Znalci vědí, že skákat ten pán vůbec neuměl.
   „Třídím dlouho a rád, protože mi to dává smysl.“ Tuhle větu bych bez recyklace.jpgproblémů podepsal. Když si vzpomenu na dobu let devadesátých, vybavím si minimální možnosti, které tehdy občané Lomnice nad Lužnicí měli. Dílem proto, že se o odpadech a jejich recyklaci ještě mnoho nevědělo (nepovažovalo se to za důležité), dílem pro nedostatek peněz na investice do této oblasti. K recyklaci šlo dobře vytřídit jenom sklo a železo, ostatní se vlastně netřídilo a odváželo na skládku.
   Ubíhala léta a dnes je situace úplně jiná. Netřídit odpad je znakem zabedněnosti, krátkozrakosti a špatného hospodaření s rodinnými penězi. Vedení se dlouhodobě – výjimkou byl přístup v minulém volebním období – snaží náš aktivní vztah k životnímu prostředí podporovat. Prodloužená perioda vyvážení popelnic, zvýhodnění těch, kteří topí ekologicky a zejména investice do sběrného dvora a celkového zázemí po areálu Lomnice, to všechno jsou kroky správným směrem.
   Naposledy jsem navštívil sběrný dvůr v sobotu 14. října. Bylo něco po jedenácté, hlavní nápor už byl dávno pryč. Na první pohled mě (poněkolikáté) zaujal bezvadný pořádek a účelné uspořádání prostoru. Uvědomil jsem si, kolik druhů odpadu tady vlastně můžeme třídit. A díky pracovníkům, kteří na sběrném dvoře pracují, je to stále příjemnější. Nikdo vás nepeskuje jako za starých časů, ale naopak poradí a pomůže. Tuším, kdo za tímto přístupem stojí, ale na detaily jsem se neptal.
   Dnešní člověk je právem k mnoha věcem kritický, stačí si zapnout televizi nebo rádio, poslouchat, o čem se lidi baví na veřejnosti. Na dobré věci bychom si ale také měli umět ukázat a dobrou práci pochválit.
   Díky moc všem, kteří mají s výborným fungováním sběrného dvora v Lomnici nad Lužnicí co do činění!     

 

Miniaplikace

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář