Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potravinová banka bojuje proti hladu i proti plýtvání

19. 4. 2017

Zuzka Orlová, 28. února 2017

Od ledna tohoto roku má konečně i Jihočeský kraj svou potravinovou banku. Že jste o takové bance zatím ještě neslyšeli? V České republice je zatím 13 stejných organizací (v každém kraji jedna), a všechny mají stejný cíl: shromažďovat potraviny a dále je rozdávat potřebným lidem.

Boj proti plýtvání
Možná se ptáte, odkud banka to jídlo bere. Podle studie, která proběhla pod hlavičkou OSN a Organizace pro jídlo a výživu, se třetina vyprodukovaného jídla vyhodí nebo znehodnotí – a právě zde se otevírá prostor pro organizace, jako je potravinová banka. V Jihočeském kraji se nejvíce osvědčila spolupráce s obchody, které do banky dodávají potraviny po expiraci nebo ty, které jsou poškozené a tím pádem neprodejné. „Máme i sběrná místa, ale tam lidé dávají jídla málo. Ale kdyby někdo chtěl, jsou připraveny krabice v Riegrově ulici v obchodě PachaMama a v restauraci Slunce v Krajinské.” dodává zakladatelka banky Veronika Láchová.
   Dalším důležitým zdrojem jsou různé sbírky: studenti Jihočeské univerzity se například rozhodli podpořit boj proti plýtvání skrz projekt Dobrotivý kafe, kdy finanční výtěžek z prodeje kávy poslali právě Jihočeské potravinové bance. Nedávno také proběhla velmi důležitá akce Národní potravinová sbírka: jeden den v roce, letos konkrétně 12. 11., měli lidé po celé republice ke svému běžnému nákupu možnost přikoupit trvanlivou potravinu navíc. Dobrovolníci v obchodech nakoupené – darované potraviny shromažďovali do potravinové banky, odkud se distribuovalo těm, kteří mají nouzi. V Jihočeském kraji se zapojilo 20 obchodů s potravinami a další s drogistickým zbožím, nejen v Českých Budějovicích, díky čemuž banka dostává svého jména “Jihočeská”. Vybralo se přes 12 tisíc kilogramů potravin, což je, pro představu, takové množství potravin, které za rok v Evropě vyhodí asi jen 120 lidí.

Boj proti hladu
Na jednu stranu banka především potraviny shromažďuje, na druhou stranu je ale předává dál. Zásadou banky je distribuce prostřednictvím dalších organizací, charit či azylových domů. V podstatě to tedy znamená, že má banka více smluvních partnerů, kteří si sami jezdí do skladu banky pro jídlo a sami je fakticky rozdávají. „Rozdělujeme potraviny podle počtu klientů, o něž se daná odběratelská organizace stará. Pomáháme potravinami několika azylovým domům pro rodiny s dětmi, domovům pro seniory, chráněným bydlením pro postižené, ale i charitám nebo jednotlivým seniorům prostřednictvím pečovatelské služby. Každá organizace je odpovědná za to, aby potraviny šli opravdu jen lidem v nouzi a my máme možnost je kontrolovat.” vysvětluje systém Veronika Láchová. A opravdu to nejsou jen českobudějovické organizace, které s bankou spolupracují. Své “zákazníky” má banka po celém kraji: v Písku, v Táboře i za Jindřichovým Hradcem.

Poslední v republice
Jihočeský kraj byl poslední, který neměl svou potravinovou banku. Podobné projekty mají téměř nulovou podporu v legislativě a často ne mopb.pngc příznivé vyhlídky na finanční pomoc, není tedy vůbec automatické, že potravinová banka funguje, naopak, pro zakladatele to znamená spoustu dřiny a práce. Potravinové bance může pomoci každý z nás, třeba jako dobrovolník na příští sbírce. Organizace jako je potravinová banka představují důležité místo ve společnosti nejen jako pomoc druhým, ale i jako neustálá připomínka toho, co se v dnešním spotřebním světě děje a jaké místo v tom koloběhu produkce a spotřeby, ve třetině případů vyhození, zaujímáme my jako jedinci. Jaké jídlo jsi naposledy vyhodili vy?