Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše skvělé ženy

28. 3. 2017

Lumír Šarman, 13. února 2017holky.jpg
Ne, tentokrát nemám na mysli naše maminky, sestry či životní partnerky. Ty by si určitě také označení v titulku zasloužily, nejsou ale na očích tak, jako dámy, o kterých chci teď napsat pár oslavných řádků.
   Martina, Gabriela, Barbora, Karolína. Čtyři ženy, které nejenom sportovním fandům zvedly v posledních dnech náladu a probudily znovu ten zvláštní pocit, objevující se tu a tam a spojující nás všechny dohromady. Národní hrdost. Patriotismus. Chvíle, kdy je člověk rád občanem své země.
   Martina – Sáblíková, zvítězila na mistrovství světa v Koreji ve své parádní disciplíně – rychlobruslení na 5000 metrů. Po deváté v řadě! Martina se tak stala nejúspěšnější rychlobruslařkou na mistrovství světa v historii. To je fenomenální úspěch, který je potřeba vyzdvihnout.
  Gabriela-Koukalová (loni ještě Soukalová) je královnou biatlonu. Teď na mistrovství světa v Rakousku vyhrála sprint a ve stíhacím závodě byla třetí. Ve světovém poháru je Gábina celkově druhá s malým odstupem na vedoucí Lauru Dahlmeierovou.
   Barbora-Strýcová a Karolína-Plíšková, naše skvělé tenistky v Ostravě vybojovaly postup do semifinále Fed Cupu – nejslavnější týmové soutěže žen na světě. České tenistky se tak daleko dostaly po deváté po sobě, přičemž tuto soutěž vyhrály pětkrát v posledních šesti letech.
   Naši sportovci, muži, zůstali poněkolikáté zastíněni svými kolegyněmi. Ženy tak opět připomněly, že se nám mužům sice většinou nevyrovnají silou, ale v ostatních směrech nás klidně předčí. To je ve své podstatě dobrá zpráva pro všechny, kteří si nehrají na tradiční rozdělení rolí za každou cenu.
   Milé dámy, děkujeme!!!
Fotografie: G. Soukalová (Autor: Miceman – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0), M. Sáblíková (Autor: Bjarte Hetland – Vlastní dílo, CC BY 3.0), B. Strýcová (Autor: si.robi – Strycova BM16 (41), CC BY-SA 2.0) a K. Plíšková (Autor: Robbie Mendelson from Smithtown, NY, CC BY-SA 3.0)