Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na espreso v centru Prahy za 30 Kč

19. 4. 2017

Kateřina Orlová, 28. března 2017

Českým skautům se podařilo po dlouhém úsilí otevřít v roce 2015 skautský logo_of_czech_scouts.jpginstitut v Praze, pro nějž našli úžasné sídlo v památkově chráněném domě U Zlatého rohu mezi Staroměstským a Malým náměstím na Starém Městě. Doslova dvacet vteřin od orloje.
   Můžete se rovnou podívat, jak to tam vypadá: http://www.skautskyinstitut.cz/staromak/.
   Až pojedete do Prahy, zajděte si tam do „čítárny“ (kavárny) na kávu za třicet (kde jste to viděli, abyste v centru Prahy, přímo na Staromáku dostali takhle levné – ale dobré! – preso?), na čaj za dvacet nebo značkové skautské pivo SI(Y)čák (v tomto případě platí, že za značku se platí). Dýchne na vás genius loci renesančního domu s vnitřní pavlačí a s arkýřem, z něhož je netradiční výhled na náměstí a Týnský chrám, a jedinečná atmosféra vytvářená tepem skautských srdcí. A možná vás dokonce obslouží roverka z Lomnice.
   Skauti se setkávají a pořádají zde pro jakékoli zájemce přitažlivé přednášky, besedy, párty, koncerty, svůj program zde mohou realizovat další organizace či spolky. Institut na Staromáku představuje a doporučuje turistům i dokumentarista Janek Rubeš ve filmu o netradičních místech Prahy, která stojí za navštívení. Vážně!