Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čítárna

22. 8. 2017

Kateřina Orlová, 5. června 2017

V Lomnici se otevírá nová možnost trávení volného času, sdílení, setkávání a stara-knihovna.jpgpovídání, pořádání komornějších programů – a především čtení, půjčování a vzájemné výměny knih. Kostelní sbor Kos otevírá na faře Čítárnu.
   Stěžejní náplní je právě sdílení a půjčování knih. Kdokoli si může půjčit knihu, kterou si z naší nabídky vybere, přinést knihu nebo knihy, které už doma nechce mít, ale má za to, že by se mohly někomu hodit, a naopak si vybrat a vzít domů knihy, jež ho zaujmou a chtěl by je mít nebo někomu darovat.
   Čítárna je ale otevřena komukoli v jakémkoli věku, kdo si chce chvilku s někým sednout u kávy či čaje, které si může uvařit nebo nechat uvařit, přinést něco k zakousnutí nebo si něco zakousnout. Je možné uspořádat si zde nějakou akci, program, dílnu, seminář, přednášku, drobnou výstavu. Hlavními atributy Čítárny jsou knihy – sdílení – setkávání. Za čímž si každý může představit leccos, což je právě to, co chceme.
   Čítárna bude od poloviny června otevřena každé úterý od 14 do 16 hodin a čtvrtek od 16 do 18 hodin. Den otevřených dveří – a zahájení provozu Čítárny – bude ve čtvrtek 15. června v 17 hodin. Je připraven doprovodný program pro děti a pro dospělé, o němž vás budeme informovat na plakátech.