Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čas dávat

2. 1. 2018

Lumír Šarman, 13. prosince 2017

 

Letošní rok spěje ke svému závěru, jsme uprostřed Adventu. Většina z nás se ladí do vánoční pohody, i když věcí k dotažení je na některých stolech ještě hodně. Příroda tentokrát adventní náladu ještě potvrzuje patřičně chladným zimním počasím.  
   Adventní čas je příležitostí k uzavření našeho snažení za uplynulých dvanáct měsíců. Co se povedlo a co ne? Co jsme se naučili? Jaké zprávy jsme od života dostali?
   I když to z lomnického pohledu díky krachu největšího místního zaměstnavatele posledních let (LD Invest) nemusí vypadat tak optimisticky, objektivně vzato se občanům České republiky daří velice dobře. Mzdy stouply, nezaměstnanost klesla na historické minimum, hospodářství šlape, žádná velká krize neobchází kolem našich hranic.
   Když se podíváme kolem sebe, měli bychom si zvláště o Vánocích helping-hands.jpgodpovídat na otázku „Jak můžu přispět?“. Častokrát nejúčinnější je pomoci finančně instituci nebo projektu, který se věnuje potřebné činnosti. Já jsem si letos vybrat Hospic sv. Kleofáše, který sídlí v Třeboni a stará se o vážně nemocné v jejím širokém okolí. Kamarádova maminka je už několik měsíců upoutaná na lůžko a společně s rodinou se o ní starají právě lidé ze sv. Kleofáše. A starají se prý skvěle. Jak můžete podpořit tento jeden konkrétní projekt vy, najdete zde.
   Ať už si vyberete cokoliv, důležité je, že si vyberete a rozdělíte se o kousek svého štěstí s těmi, kteří to potřebují. Jednou pravděpodobně všichni budeme v situaci, kdy podobnou pomoc uvítáme.