Jdi na obsah Jdi na menu
 


2017

Příspěvky

Jiný pohled na migraci. Jen si ho dopřát a víc pochopit

19. 5. 2017

„Není žádná uprchlická krize, jen krize lidstva... Při současném přístupu k uprchlíkům ztrácíme své základní hodnoty.“

 

Voda nad zlato

10. 5. 2017

Připadá mi ovšem směšné až srandovní, skoro jako scénka ze školy, kdy žáček sice ví, že je hodina přírodopisu, ale jsa z nepozornosti vyrušen otázkou vyhrkne první hloupost, která ho napadne, že naše vláda má (jakkoli bohulibý) nápad zaplatit lidem sudy na dešťovou vodu a další zadržovací systémy.

 

Na espreso v centru Prahy za 30 Kč

19. 4. 2017

Až pojedete do Prahy, zajděte si tam do „čítárny“ (kavárny) na kávu za třicet (kde jste to viděli, abyste v centru Prahy, přímo na Staromáku dostali takhle levné – ale dobré! – preso?), na čaj za dvacet nebo značkové skautské pivo SI(Y)čák (v tomto případě platí, že za značku se platí).

 

Potravinová banka bojuje proti hladu i proti plýtvání

19. 4. 2017

Jihočeský kraj byl poslední, který neměl svou potravinovou banku. Podobné projekty mají téměř nulovou podporu v legislativě a často ne moc příznivé vyhlídky na finanční pomoc, není tedy vůbec automatické, že potravinová banka funguje, naopak, pro zakladatele to znamená spoustu dřiny a práce.

 

Naše skvělé ženy

28. 3. 2017

Martina, Gabriela, Barbora, Karolína. Čtyři ženy, které nejenom sportovním fandům zvedly v posledních dnech náladu a probudily znovu ten zvláštní pocit, objevující se tu a tam a spojující nás všechny dohromady.

 

Slon v porcelánu

12. 3. 2017

Když se někdo chová jako slon v porcelánu, chápeme v tom, že sice postupuje velmi razantně a se značnou silou, ale vedlejší následky jeho činů jsou negativní. Donald Trump zatím takovým slonem je. Uvidíme, co na to americká demokracie včele s kongresem, který rozhoduje o státním rozpočtu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2017 | Komentářů: 0

Vzhůru k vodopádu, než rozmrzne!

28. 2. 2017

Je to paradox, ale lidé častokrát znají lépe končiny vzdálené než to, co mají za humny svých domovů. Pátráme po exotice a opomíjíme poklady, které jsou na dosah. Jeden takový díky letošní zimě změnil svou podobu a nabízí zajímavý zážitek.